Sobota, 18 września 2021

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

28.06.2021 15:24 | 3 komentarze | ska

Po nieudanych próbach sprzedaży Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach w ubiegłym roku, spółka Nowe Miasto zarządzająca obiektem ponownie ogłosiła postępowanie przetargowe. Aby wziąć udział w przetargu należy wpłacić wadium 100 tys. zł. 

Twinpigs znów do sprzedania. Cena wywoławcza 15 mln zł
W parku znajdują się takie atrakcje jak koło Far West i strzelnica.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Twinpigs znów do sprzedania. Cena wywoławcza 15 mln zł

Termin składania ofert minie 31 sierpnia, a do końca lipca opublikowane będzie ogłoszenie o przetargu. Warunkiem nabycia "zorganizowanej części przedsiębiorstwa", bo tak określono park rozrywki, jest przejęcie wszystkich zobowiązań wynikających ze stosunku pracy z pracownikami parku. - Wykaz składników zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest udostępniany zainteresowanym podmiotom po podpisaniu umowy o zachowaniu poufności oraz wpłacie wadium - informuje Jerzy Serednicki, prezes zarządu spółki Nowe Miasto w ogłoszeniu o przetargu. 

Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku pojawiły się plany na sprzedaż Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs, a ogłoszenie o sprzedaży opublikowano już w marcu. W czerwcu natomiast prezydent Waldemar Socha przedłożył radzie miasta uchwałę intencyjną o wyrażeniu zgody na zbycie "zorganizowanej części przedsiębiorstwa". Część radnych uznała to za manipulację, bo opinie prawników były jednoznaczne - prezydent jako jednoosobowy przedstawiciel właściciela, czyli miasta, nie musi pytać radnych o zdanie. 

Przypomnijmy, że na ostatniej sesji rady miasta Żory 24 czerwca 2021 prezydent odniósł się do zarzutu wiceprzewodniczącego rady Piotra Huzarewicza o manipulację, sugerując, że propozycja uchwały była ukłonem w stronę radnych, którzy w innym wypadku zaczęliby pytać, dlaczego nie mogli wyrazić swojego zdania. 

Ostatecznie we wrześniu nadzór prawny wojewody uchylił przyjętą w lipcu uchwałę intencyjną radnych. Niestety do tej pory miasteczka westernowego nie udało się sprzedać. Czy teraz znajdzie się kupiec na żorski park rozrywki?