Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Kolejny inwestor w strefie gospodarczej na Ostrogu

15.06.2021 20:33 | 4 komentarze | żet

Miasto Racibórz sprzedało jedenastą działkę inwestycyjną w tzw. nowej strefie ekonomicznej przy ul. Gospodarczej w Raciborzu. Nabywca to TBI Technology sp. z o.o. Ile firma zapłaciła za działkę w sąsiedztwie obwodnicy?

Kolejny inwestor w strefie gospodarczej na Ostrogu
Jeszcze w maju Urząd Miasta Racibórz informował o sprzedaniu ostatniej, dziesiątej działki w tzw. nowej strefie gospodarczej (zdjęcie po lewej). W ciągu niespełna miesiąca doprowadzono do sprzedaży ostatniej działki w tzw. starej strefie ekonomicznej (zdjęcie po prawej).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestor to producent obrabiarek

373 tys. zł (netto) - tyle zapłaciła firma TBI Technology sp. z o.o. za nieruchomość o powierzchni 0,77 ha w strefie ekonomicznej przy ul. Gospodarczej w Raciborzu. Cena wywoławcza wynosiła 270 tys. zł (netto).

Nabywca nieruchomości zobowiązany jest do jej zabudowy w ramach ustaleń wynikających ściśle z miejscowego planu zagospodarowania, w terminie do czterech lat od daty podpisania notarialnej umowy sprzedaży.

Firma TBI Technology oferuje obrabiarki CNC do frezowania i toczenia o szerokim zakresie możliwości obróbczych. Aktualnie przedsiębiorstwo funkcjonuje na terenie dawnego Domgosu przy ul. Bosackiej w Raciborzu.

Na terenie po cukrowni Racibórz też się udało

Przypomnijmy, w ciągu ostatnich pięciu lat miastu udało się sprzedać również działki wydzielone z nieruchomości po dawnej cukrowni. Racibórz pozyskał 4,57 mln zł z tytułu sprzedaży tych gruntów. Przy ul. 1 Maja zainwestowały przedsiębiorstwa działające w branżach: spożywczej, obróbki szkła, OZE, zabezpieczeń ładunków, urządzeń produkcyjnych.

O tym jak skomplikowany jest proces przygotowania terenów inwestycyjnych oraz pozyskiwania inwestorów pisaliśmy obszernie w artykule Pustkowie po Cukrowni Racibórz zmienia się i zaczyna tętnić życiem.

Coś dla małego inwestora

Kilka lat temu władze Raciborza (lata rządów M. Lenka) podjęły decyzję o utworzeniu przy ul. Bartka Lasoty strefy gospodarczej adresowanej firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydzielono tam dziewięć działek inwestycyjnych. Urzędnikom zdobyli środki zewnętrzne na budowę drogi dojazdowej. W ciągu roku miastu udało się znaleźć nabywców na wszystkie nieruchomości. Można o tym przeczytać TUTAJ.