Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Czy Zbigniew Ziobro zajmie się zgłoszeniem posłanki Lenartowicz w sprawie spółdzielni Rameta? [WIDEO]

30.04.2021 13:12 | 2 komentarze | ma.w

Gabriela Lenartowicz uważa, w fabryce mebli łamane jest prawo pracy i "mają miejsce też inne naruszenia np. z zakresu prawa obrotu gospodarczego".

Czy Zbigniew Ziobro zajmie się zgłoszeniem posłanki Lenartowicz w sprawie spółdzielni Rameta? [WIDEO]
Posłanka Gabriela Lenartowicz podejrzewa, że władze spółdzielni Rameta mogły działać na szkodę zakładu pracy i pracowników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W korespondencji do prokuratora generalnego posłanka Lenartowicz napisała m.in.:

- Wszystko wskazuje na to, że wbrew obowiązującym przepisom zarząd Spółdzielni zbyt późno podjął działania zmierzające do ogłoszenia upadłości spółdzielni – wyprzedając majątek kosztem wierzycieli, w tym pracowników, spółdzielców i kontrahentów - zaznacza pani poseł.

G. Lenartowicz twierdzi, że wniosek o ogłoszenie upadłości Spółdzielni Meblarskiej Rameta został zgłoszony - według oświadczeń władz spółdzielni, 19 marca 2021 roku. - Jednak do dnia złożenia niniejszego pisma (informowała o tym media 30 kwietnia) fakt prowadzenia postępowania upadłościowego lub oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości nie został odnotowany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Posłanka wskazuje na naruszenie art. 267 b. Prawa spółdzielczego.

Ponadto pani poseł podejrzewa, że władze spółdzielni - wielokrotnie informujące członków oraz organy spółdzielni o podejmowanych działaniach - mogły podawać nieprawdziwe dane. To jej zdaniem może wypełniać znamiona czynu określonego w art. 267d Prawa spółdzielczego.

- Podejmowanie działań zmierzających do wyprzedaży majątku spółdzielni z pominięciem postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego, przy jednoczesnym stosowaniu praktyk nierównego traktowania wierzycieli, świadczy o tym, że władze spółdzielni mogły działać na szkodę spółdzielni, jej członków oraz pracowników - to kolejna sentencja z pisma Lenartowicz, którego adresatem jest Zbigniew Ziobro.

Lenartowicz domaga się podjęcia działań przez prokuraturę, zmierzających do wyjaśnienia okoliczności powstania niekorzystnej sytuacji materialnej w spółdzielni.

Na kwietniowym posiedzeniu Rady Powiatu Raciborskiego posłanka Lenartowicz także mówiła o swoim zawiadomieniu prokuratury w sprawie Ramety. Użyła wówczas określenia "dzika prywatyzacja" na temat bieżącej sytuacji w spółdzielni.

https://www.nowiny.pl/177479-lenartowicz-zglasza-do-prokuratury-sytuacje-w-fabryce-mebli-rameta-to-dzika-likwidacja-zakladu.html?display=Feedback

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm