Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Podwyżki w JSW potwierdzone. To wzrost kosztów o 110 mln zł

30.04.2021 06:00 | 4 komentarze | ska

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował 28 kwietnia w raporcie giełdowym o oficjalnym przyjęciu planu podwyżek wynagrodzeń o 3,4 proc. Podwyżka obejmie wszystkich pracowników JSW S.A. 

Podwyżki w JSW potwierdzone. To wzrost kosztów o 110 mln zł
Od 1 lipca pracownicy JSW S.A. otrzymają 3,4 proc. podwyżki wynagrodzenia zasadniczego. fot. Agnieszka Materna/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej  S.A. („Spółka”, „JSW”) informuje, że dzisiaj podjął uchwałę o wprowadzeniu od dnia 1 lipca 2021 roku wzrostu stawek płac zasadniczych o 3,4% dla wszystkich pracowników JSW S.A. Powyższa decyzja oznacza wzrost kosztów pracy w Spółce w skali roku o około 110,0 mln zł" - czytamy w raporcie giełdowym opublikowanym 28 kwietnia. To potwierdzenie informacji nagłaśnianych przez związkowców na temat podwyżek płac. 

- To już pewne! Od 1 lipca, Decyzją zarządu JSW zostanie wprowadzony wzrost stawki zasadniczej o 3,4% dla wszystkich pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. - informują Reprezentatywne Związki Zawodowe w JSW, czyli NSZZ "Solidarność", ZZ "Kadra" oraz Federacji ZZG Górników JSW S.A. 

Nieco więcej o samej decyzji członkowie zarządu JSW napisali w liście do przedstawicieli Reprezentatywnych Związków Zawodowych. - Pomimo znanej Wam trudnej sytuacji finansowej Spółki, dzięki naszym decyzjom, wprowadzonym oszczędnościom i procesom racjonalizacji, udało się wygospodarować środki na podwyżki stawek płac. Mamy nadzieję, że nasza dalsza praca pozwoli na kolejne wzrosty stawek płac, ponieważ zdajemy sobie sprawę, z jakimi problemami muszą mierzyć się każdego dnia nasi pracownicy - wyjaśnili prezes Barbara Piontek i zastępca prezesa ds. rozwoju Tomasz Duda. 

Warto dodać, że według informacji przekazanych przez związkowców, zarząd podjął również decyzję o wynagrodzeniu za dzień 1 maja.