Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Krzyżanowice chcą zawiesić gastronomii opłatę za sprzedaż alkoholu

24.03.2021 12:00 | 1 komentarz | mad

Gmina przymierza się do zwolnienia z opłaty i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży należnej w 2021 roku.

Krzyżanowice chcą zawiesić gastronomii opłatę za sprzedaż alkoholu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uchwałę w tej sprawie poddano pod konsultacje społeczne. Informacje w tej sprawie przekazywał również Grzegorz Utracki, wójt Krzyżanowic na minionej sesji rady gminy. Jak wyjaśniał włodarz, zwolnienie ma objąć lokale gastronomiczne, które z powodu pandemii koronawirusa nie mogą oferować swoich usług. – Tym sposobem chcemy pomóc. Pomagamy też innym branżom zwalniając okresowo z różnych danin – powiedział wójt. Uchwała w tej sprawie ma zostać przedłożona radnym na kolejnej sesji rady gminy.

W konsultowanym dokumencie wskazano, że zwolnienie ma obejmować drugą i trzecią ratę opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Zaś zwrot 2/3 opłaty wniesionej jednorazowo za rok 2021 w terminie do 31 stycznia przez przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy.



Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.