Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Gryfna Lama z karą 10 tys. zł od sanepidu za jeden dzień otwarcia

17.03.2021 13:37 | 6 komentarzy | ska

Karę 10 tys. zł nałożył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku na klub Gryfna Lama w Żorach po tym, jak właściciele zdecydowali się na otwarcie lokalu. Był otwarty zaledwie jeden dzień. 

Gryfna Lama z karą 10 tys. zł od sanepidu za jeden dzień otwarcia
Gryfna Lama była otwarta jeden dzień. Wtedy lokal odwiedził sanepid, policja i służba celna.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gryfna Lama z karą 10 tys. zł od sanepidu za jeden dzień otwarcia

Za próbę walki, za ten ciężki czas dla wszystkich, za to, że to był jeden dzień, w którym wpuściliśmy grzecznie wszystkie organy, nakładają kare 10 000 zl - informują właściciele Gryfnej Lamy po odwiedzinach służb epidemiologicznych, policji i służby celnej w lokalu. 

Według decyzji PPIS w Rybniku (który obsługuje także powiat grodzki Żory) wymierzona kara to skutek niezastosowania się do czasowego zakazu prowadzenia działalności przedsiębiorstw w związku z wystąpieniem stanu epidemii, o których mowa w przepisach § 10 ust. 19 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystapieniem stanu epidemii. 

Kontrola w lokalu miała miejsce 5 lutego, natomiast decyzja o nałożonej karze sanepidu datowana jest na 12 marca. 

Warto dodać, że internauci zainicjowali zbiórkę na rzecz lokalu w celu zdobycia pieniędzy na pokrycie mandatu. Według decyzji PPIS w Rybniku właściciele mają 7 dni na wpłatę kwoty 10 tys. zł, czyli do 19 marca. Zbiórka została zorganizowana na portalu Zrzutka.pl. 

Właściciel będzie odwoływać się od mandatu, a w przypadku zwrócenia środków, pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc fundacji lub na pokrycie bieżących kosztów działalności - ze względu, że sytuacja jest rozwojowa, a lokal nie zamierza się zamykać.