Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Portale z pracą w Warszawie ranking

15.01.2021 12:17 | 0 komentarzy | (s)

Chęć poprawienia warunków bytowych, odmienienia czegoś w życiu lub po prostu wyjście z bezrobocia - z takich i innych pobudek najczęściej szukamy nowej pracy. Okazuje się, że znalezienie dobrej albo nawet jakiejkolwiek posady nie jest w obecnym czasie zbyt łatwe, dlatego zwyczajnie trzeba wiedzieć, jak się zareklamować na rynku pracy. Konkurencja jest duża, a pracodawcy często wydają się być gdzieś jakby schowani. Jak więc szukać pracy w Warszawie i okolicach? Odpowiedzi - wbrew pozorom - są banalnie proste!

Portale z pracą w Warszawie ranking
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak szukać pracy w Warszawie i okolicach?

W dobie Internetu i wszechobecnej cyfryzacji większość osób rozpoczyna swoje poszukiwania za pośrednictwem komputera czy smartfona. Oczywiście można przygotowane wcześniej CV rozsyłać na adresy mailowe do najbardziej pożądanych przez siebie przedsiębiorstw, jednak biorąc pod uwagę ich ilość i to, że firmy na ogół organizują proces rekrutacji inaczej, niż nam się wydaje, takie zabiegi mogą zdać się na nic.

Dlatego właśnie przeważająca większość kandydatów na dowolne stanowisko, swoje zgłoszenie przesyła za pośrednictwem wyspecjalizowanych serwisów takich jak joob.pl, ogłoszeniowy olx.pl czy ogólnopolski pracuj.pl. Są to serwisy zawierające tysiące ofert pracy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wielkich portali typu pracuj.pl czy infopraca.pl oprócz ogromnej liczby ofert typu "dam pracę" równie sporo jest osób wysyłających swoje CV. 

Jak skutecznie znaleźć pracę w Warszawie i okolicach?

Dlatego opłacalnym rozwiązaniem może okazać się mniejszy serwis skupiający w sobie głównie ogłoszenia z jednej aglomeracji miejskiej. Takim przykładem jest joob.pl gromadzący oferty z rynku pracy wyłącznie z Warszawy i jej okolic. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron - pracodawcy i osoby poszukującej. Dzieje się tak dlatego, że pracodawcom tak samo zależy na efektywnym i szybkim znalezieniu odpowiedniej kadry pracowniczej, jak potencjalnym pracownikom na sprawnym znalezieniu etatu.

Podsumowanie

Wielkie, ogólnopolskie portale ogłoszeniowe są w pewnym sensie pułapką, gdyż ilość ofert składanych w obydwu kierunkach (pracodawca/pracownik) jest tak wielka, że obniża szanse na skuteczne przebrnięcie przez zwykle wieloetapowy proces rekrutacji. Portal taki jak joob.pl jest bardziej skuteczny, choć sprawdza się wyłącznie dla osób chcących znaleźć pracę w Warszawie lub okolicach. Jednak w takim przypadku można wyszukać nie tylko wielkie korporacje miesięcznie zwalniające i rekrutujące dziesiątki osób, ale też te mniejsze - kilkuosobowe firmy, którym zależy na obopólnych korzyściach wynikających z tworzenia nowych etatów!

 

Materiał zewnętrzny