Piątek, 15 stycznia 2021

imieniny: Domosława, Makarego, D±brówki

RSS

Epidemia koronawirusa:

Naturalne świece reklamowe - ile kosztuje gadżet promocyjny tego typu?

30.11.2020 09:31 | 1 komentarz | (s)

Naturalne świece stają się coraz bardziej popularne. Skoro coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jakim zagrożeniem dla naszej planety są tworzywa sztuczne i substancje otrzymywane w laboratoriach, to nie ma nic dziwnego w tym, że więcej osób zwraca uwagę na to, co kupuje i czego używa. Nie jest to bez znaczenia również dla branży reklamowej. Obecnie naturalne świece reklamowe są hitem. Z tego powodu warto im się bliżej przyjrzeć i zastanowić się, co stoi za ich popularnością. Zwrócimy również uwagę na aspekty praktyczne, czyli ile kosztują świece z logo firmy. Jaki budżet trzeba zarezerwować na taki gadżet reklamowy?

Naturalne świece reklamowe - ile kosztuje gadżet promocyjny tego typu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na cenę wpływa wiele czynników

Zacznijmy od tego, że na cenę świec wpływa wiele czynników. Nie możemy spodziewać się, że różne świece z logo firmy będą kosztowały tyle samo. Czasami różnice w kosztach są tak duże, że ciężko jest je zrozumieć laikom. Na cenę przede wszystkim wpływa wielkość świecy. Większe modele są droższe, choć w przeliczeniu jednostkowy koszt najprawdopodobniej będzie niższy niż w przypadku małej świeczki. Droższe mogą też być świeczki z dodatkowymi ozdobami, akcentami kolorystycznymi i aromatami. Im bardziej niezwykła świeca, tym jest droższa. To samo dotyczy świec o niezwykłym kształcie. Jeśli wyprodukowanie świeczki było drogie i skomplikowane, to spodziewaj się też wyższej ceny końcowej. Bardzo ważny jest też surowca do produkcji świecy. Jeśli jest on złożony z materiałów wysokiej jakości, to finalny produkt też musi być droższy. Nie zapominajmy również o opakowaniu. Jeśli świeczka jest zapakowana w celofan, to zapłacimy mniej niż za kartonik, puszkę lub drewnianą szkatułkę.

Ważne logo

Na cenę znaczenie ma też logo umieszczone na świecy. Duży i kolorowy nadruk jest droższy, niż mały monochromatyczny znaczek. Warto też podkreślić, że różne firmy patrzą na ten aspekt inaczej. Nie ma reguły, która mówiłaby, że zawsze świece z dużym i kolorowym logo są droższe. Bardzo często tak właśnie jest, ale na naszym rynku można też znaleźć firmy, które nie różnicują ceny w zależności od wielkości znaku firmowego. W takim wypadku jest on po prostu wliczony w cenę i to producent gadżetu bierze na siebie jego koszt.

Bardzo ważne jest, by wybierając logo na świecę zwrócić uwagę, by było ono:

  • czytelne,
  • łatwe do rozpoznania,
  • zgodne z identyfikacją marki - dotyczy to przede wszystkim znaków, które są kolorowe. Barwne logo na świecy musi mieć dokładnie taki sam odcień, jak to używane na innych produktach czy gadżetach reklamowych.
  • odpowiedniej wielkości.
  • trwałe. Nie może zetrzeć się zbyt szybko, bo gadżet reklamowy przestanie spełniać swoją funkcję.

Porozmawiajmy o pieniądzach

Wróćmy teraz do ceny za naturalne świece reklamowe. Ile tak właściwie kosztują? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak już wspominaliśmy, jest wiele czynników wpływających na ich cenę. Poza tym warto pamiętać, że zamawiając od razu kilkaset sztuk, możemy liczyć na bardziej atrakcyjną cenę niż przy zakupie pojedynczych egzemplarzy. Przygotowując zamówienie, warto więc rozważyć od razu zakup większej ilości. Jeśli chodzi o ceny, to zaczynają się one od kilku złotych w przypadku małych świec. Nie ma górnej granicy cenowej, bo tak naprawdę kupujący może dobierać wiele dodatków do świec np. szklany słoik z pokrywą, mieszankę kolorowych wosków, opakowanie na prezent, zatopione ozdoby itd. Jak łatwo się domyślić, to cena świeczki reklamowej musi w takim wypadku wzrosnąć. Zazwyczaj jednak oscyluje ona koło 100 zł - ale kwota ta dotyczy już dużych i luksusowych świec. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać sporą kwotą, ale jeśli weźmiemy pod uwagę biznesy segmentu premium oraz ich obroty, to taki koszt gadżetu reklamowego nie wydaje się być zbyt wygórowany. Z pewnością jednak zapadnie w pamięć osobie obdarowanej.

Dobry pomysł, by się wyróżnić

Świece reklamowe z logo firmy to całkiem ciekawy i nowatorski sposób na wyróżnienie się. Bardzo popularne jest obdarowywanie swoich klientów w okresie świątecznym. Pozwala to budować relacje i więzi pomiędzy różnymi podmiotami. Pomaga zrozumieć, że za każdym biznesem stoją ludzie. Z tego powodu jest tak ważne, by wręczać kontrahentom gadżety, które zauważą i zapamiętają. Kartka okolicznościowa najprawdopodobniej wpadnie do kosza w kilka minut po jej wręczeniu, ale ładną, naturalną świecę trudno zapomnieć. To gadżet z wyższej półki, który również świetnie nadaje się jako upominek w podziękowaniu za dobrą współpracę. Świece można wykorzystać także do dekoracji swojego miejsca pracy np. gabinetu, salonu czy biura. Będą ładnie wyglądały i przy okazji nadadzą pomieszczeniu bardziej profesjonalny wygląd.

Żyjemy w czasach, w których większość ludzi wykształciła sobie ślepotę bannerową. Osoby te nie zauważają większości reklam, z którymi się spotykają. Dotarcie do nich jest niezwykle trudne i wymaga niebagatelnych rozwiązań. Może nim być właśnie wręczenie ciekawej świecy, która nie ma przecież terminu ważności. Może stać u obdarowanej osoby, czekać aż będzie potrzebna i cały czas przypominać o firmie, która ją zasponsorowała.

Naturalne czy zwykłe świece reklamowe?

Ogromną popularnością cieszą się świece sojowe. To właśnie one są modne i uznawane za naturalne i przyjazne środowisku. Warto wiedzieć też, że powstaje coraz więcej manufaktur, które zajmują się ich produkcją. Zwykłe świece powstają na bazie stearyny. Obecnie uważa się je za klasyczne, bo już dawno wyparły świece z wosku pszczelego. Co odróżnia te świece? Na pierwszy rzut oka trudno je rozróżnić, bo różnica tkwi w składzie. Jeśli jednak Twoja firma promuje idee związane z ograniczeniem zanieczyszczeń, zmniejszeniem produkcji śmieci, naturalnym trybem życia, wegetarianizmem i weganizmem, to z pewnością powinna postawić na świece sojowe. Fakt, że są modne, jest tylko dodatkową ich zaletą. Wykorzystanie naturalnych świec jako gadżet reklamowy udowadnia, że firma jest świadoma sytuacji, w jakiej znalazł się nasz świat i że sama jest modna. To dowód, że dana marka jest na czasie i jest na bieżąco z najnowszymi trendami.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Premier Group, oferującą świece reklamowe - premiergroup.pl/pl/produkty/swiece-w-szkle

Materiał zewnętrzny