Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Sprzątanie biur. Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

25.11.2020 19:45 | 1 komentarz | (q)

Czyste biuro nie tylko sprzyja komfortowej pracy, ale również jest wizytówką firmy. Aby zadbać o porządek w przestrzeni biurowej, warto wybrać dobrą firmę sprzątającą. Na co należy zwrócić uwagę przy jej doborze?

Sprzątanie biur. Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Polsce działają tysiące firm zajmujących się świadczeniem usług sprzątania. Swoje oferty kierują także do klientów biznesowych, w tym do firm posiadających biura, aby pomóc im w utrzymaniu czystości w tych przestrzeniach. Zanim jednak podpisze się umowę z firmą sprzątającą, warto poświęcić moment na wyszukanie i porównanie ofert.

Zakres usług sprzątających

Pierwszym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy doborze firmy sprzątającej, jest jej zakres usług. Powinien być on specjalnie dopasowany do potrzeb klienta, aby zapewnić pełną czystość.

Wśród dostępnych usług znajdują się:

  • ścieranie kurzu
  • uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych
  • sprzątanie w pomieszczeniach socjalnych
  • sprzątanie w łazienkach
  • sprzątanie w kuchniach
  • odkurzanie i mycie podłóg
  • mycie powierzchni przeszklonych
  • pranie wykładzin, tapicerek
  • dbanie o zieleń

Często firmy mogą zapewnić także dodatkowe usługi, na przykład jak mycie elewacji Katowice to jedno z miast, gdzie można skorzystać z tak szerokiej gamy obsługi dla klientów biznesowych. Zakres prac dobierany jest w tym przypadku indywidualnie, dlatego można umówić się z firmą na wykonanie konkretnych czynności. Ustalenie harmonogramu pozwala wtedy na uzyskanie optymalnego poziomu czystości w wnętrzach – wtedy pracownicy będą odwiedzali biuro w wyznaczonych terminach, na przykład co 2 dni, aby wykonać niezbędne prace.

Opinie na temat firmy sprzątającej

Gdy chodzi o sprzątanie biur Gliwice mogą zaprezentować wiele różnych ofert do wyboru. Aby wybrać tę najlepszą, warto także sprawdzić opinie na temat firm działających w branży. To powoduje, że można wyszukać taką, która rzeczywiście zapewni obsługę na najwyższym poziomie. Opinie na temat firm zajmujących się świadczeniem usług sprzątania można znaleźć online, dlatego wystarczy tylko kilka minut, aby sprawdzić, która z nich będzie mogła zapewnić obsługę na wysokim poziomie.

Koszty wykonania usług

Nie można zapominać również o jeszcze jednej kwestii, a mianowicie o kosztach usług sprzątania. Te zależne są od wybranego zakresu prac, a także od indywidualnego cennika firmy, który bazuje też na stosowanych sprzętach, rodzaju chemii. Z dostępnymi ofertami firm sprzątających biura można zapoznać się w internecie. By uzyskać indywidualną wycenę, najlepiej wysłać zapytanie ofertowe lub skontaktować się z firmą telefonicznie.

Materiał zewnętrzny