Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

W tym roku nie będzie Gwiazdki Serce, ale potrzebującym i tak można pomóc

23.11.2020 15:32 | 1 komentarz | ż

Gwiazdka Serc, organizowana przez Raciborską Izbę Gospodarczą w tym roku przerywa swoją doroczną tradycję. Koncert został odwołany ze względu na sytuację w kraju. XX edycja zostaje przeniesiona na grudzień 2021.

W tym roku nie będzie Gwiazdki Serce, ale potrzebującym i tak można pomóc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Każdy rozumie zaistniałe okoliczności, ale nie da się ukryć rozczarowania. Jesień była zawsze czasem wytężonej pracy nad koncertem, czasem spotkań, rozmów, dogrywania spraw organizacyjnych. Było bardzo wiele pracy, często do późnych godzin wieczornych, ale nikt nie narzekał. Teraz za to narzekamy, że tego nie ma – mówi Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Choć fizycznie koncert się nie odbędzie, konto do wpłat jest cały czas aktywne, a zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym.

Dane wpłat tutaj: http://www.rig-raciborz.pl/site/index/45-programy/10-gwiazdka-serc/116-konto-bankowe.html

- W tym roku prawdopodobnie nie uzbieramy tyle, ile w latach poprzednich. Sytuacja związana z pandemią postawiła wszystkich w trudnej sytuacji finansowej. Zarówno firmy i instytucje, które od lat zasilały konto Gwiazdki wpłatami, jak i osoby prywatne, które kupowały bilety-cegiełki. Mimo wszystko, mamy nadzieję, że raciborska społeczność nie zapomni o Gwiazdce Serc. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę, dokonując wpłaty na konto – podkreśla Tadeusz Ekiert.

Przez dziewiętnaście edycji koncertu udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury (a wcześniej Domu Kultury Strzecha) można było zobaczyć znane osobistości z życia społecznego, przedstawicieli raciborskich przedsiębiorstw, polskie i zagraniczne zespoły taneczne i wokalne.

XX edycja Gwiazdki Serc planowana jest na grudzień 2021 roku. Organizatorzy od dawna mają już koncepcję tego jubileuszowego wydarzenia, zapewniają, że nie zabraknie niespodzianek i już teraz zachęcają do wzięciu udziału w wydarzeniu.

Więcej informacji związanych z koncertem można znaleźć na oficjalnym Fanpage w portalu facebook: https://www.facebook.com/GwiazdkaSerc

źródło: RIG