Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Młodzi na rynku pracy - wspólna konferencja online ZUS i Uniwersytetu Śląskiego [ZAPOWIEDŹ]

19.11.2020 13:01 | 0 komentarzy | d

20 listopada o godz. 9.30 rozpocznie się konferencja naukowa na temat rynku pracy dla młodych. O szansach, zagrożeniach i problemach, z jakimi borykają się młodzi pracownicy, ale też pracodawcy mający w swoim zespole „pokolenie Z” będą rozmawiać eksperci z całej Polski. Wydarzenie otworzy wykład prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS, która przedstawi raport na temat młodych pracowników na rynku pracy i w ubezpieczeniach społecznych.

Młodzi na rynku pracy - wspólna konferencja online ZUS i Uniwersytetu Śląskiego [ZAPOWIEDŹ]
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tych wyjątkowych czasach kolejna wspólna konferencja ZUS i jest realizowana online. Jest ona bezpłatna i są jeszcze wolne miejsca dla chętnych. Tematyka ogólnopolskiej konferencji naukowej jest bardzo szeroka. Podczas wystąpień będzie można zapoznać się z aspektami prawnymi dotyczącymi zatrudniania młodych pracowników, jak także spraw dotyczących dyskryminacji młodych na rynku pracy, instrumentów służących realizacji prawa do pierwszej pracy młodych bezrobotnych, ale także oczekiwań pokolenia Z wobec pracodawców. Będzie mowa o udogodnieniach dla młodych, np. zwolnienia podatkowe, jakie oferują aktualne przepisy. Znajdzie się też ważna informacja dla wielu pracodawców: czy młodym ludziom chce się pracować? - Tematyka konferencji i jej szeroki aspekt zagadnień zainteresuje nie tylko osoby poszukujące pracy, przedsiębiorców, ale też menadżerów, czy też pracowników kadr. Dziś kluczowe dla przetrwania i rozwoju firm wydaje się zrozumienie młodego pokolenia, które będzie zasilać wkrótce szeregi wielu przedsiębiorstw. Dlatego badania, wnioski i dyskusje prezentowane podczas konferencji na pewno podpowiedzą, w jakim kierunku należy podążać, na co zwrócić uwagę i czego oczekuje młody pracownik - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Konferencja odbywa się online, dlatego można wziąć w niej udział niezależnie od miejsca zamieszkania. Wysłuchanie wielu znakomitych naukowców nie będzie powodowało przemieszczania się z jednego miejsca na drugie, można to zrobić ze swojego stanowiska pracy. Zapisy prowadzone są poprzez platformę – kliknij TUTAJ.

To już kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Śląski, wspierane przez studentów z Koła Naukowego Prawa Pracy „Opus per laborem”. Szczegółowy harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie Uniwersytetu Śląskiego – TUTAJ.

źródło: ZUS

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego