Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Jastrzębie pomaga przedsiębiorcom ograniczyć straty

02.11.2020 14:23 | 0 komentarzy | ska

Po piątkowej decyzji rządu związanej z zamknięciem cmentarzy, również w Jastrzębiu-Zdroju pojawiły się różne formy pomocy przedsiębiorcom, którzy zatowarowali swoje biznesy przed świętem Wszystkich Świętych, a także tych, którzy ucierpieli w związku z obostrzeniami. 

Jastrzębie pomaga przedsiębiorcom ograniczyć straty
W tym roku cmentarze na Wszystkich Świętych nie były tak oświetlone, jak jeszcze rok temu. fot. arch. UM Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębie pomaga przedsiębiorcom ograniczyć straty

Swoją pomoc dla sprzedawców kwiatów, gastronomii oraz tych, których szczególnie dotknęły obostrzenia, zapowiedziała w sobotę 31 października Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju. Wkrótce mają pojawić się szczegóły tej miejskiej pomocy. Przypomnijmy, że pierwszy z akcją wsparcia dla handlowców wyszedł w naszym regionie prezydent Rybnika Piotr Kuczera, który udostępnił nieodpłatnie plac przed parkingiem wielopoziomowym na sprzedaż kwiatów i zniczy, a także zachęca do kupowania kwiatów. 

W Jastrzębiu-Zdroju przedsiębiorcy pomagają także sobie nawzajem. Przykładem może być firma Prospect Group Sp. z o.o., prowadzona przez Piotra Możwiłę, znanego w mieście z pomagania. Firma udostępniła nieodpłatnie monitorowany plac przed wypożyczalnią samochodów przy ul. 11 Listopada 79a, zapraszając do wystawienia swoich kramów przedsiębiorców z branży florystycznej.