środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Oprogramowanie dla firm

02.11.2020 09:34 | 1 komentarz | (s)

Poszanowanie dla unikalności organizacji to główny powód sukcesywnego odchodzenia MŚP od gotowych rozwiązań informatycznych wspierających procesy zarządzania organizacją.

Oprogramowanie dla firm
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niezbędne składniki przepisu na sukces

Szybki rozwój każdej organizacji uzależniony jest od szeregu czynników zewnętrznych i właściwych decyzji wewnątrz organizacji umożliwiających przekucie tych szans rynkowych w wymierną korzyść. Im większy biznes, tym większe trudności we właściwej diagnozie szans ale i szybkich decyzjach, czy w zwinnym ich wdrażaniu. Im większy biznes, tym bardziej niezbędne stają się narzędzia, które wesprą te procesy. Dostęp do aktualnych informacji zarówno w otoczeniu organizacji, jak i w jej wnętrzu staje się orężem niezbędnym do wszelkich działań mających na celu rozwój organizacji czy podnoszenie efektywności jej działania. W przypadku informacji z otoczenia, z pomocą przychodzą wyspecjalizowani partnerzy, tacy jak agencje badawcze, czy inne struktury skupione na badaniu rynku, czy potrzeb i zachowań naszych klientów. Jeśli organizacje nie mają kompetencji aby samodzielnie diagnozować trendy i prognozować kierunki rozwoju, analizy takie można z powodzeniem sięgnąć po ich pomoc. Inaczej sytuacja wygląda jednak w kwestii poszukiwań źródeł optymalizacji wewnątrz organizacji. Ten obszar w większości przypadków pozostaje w gestii zarządów i dyrektorów poszczególnych pionów, czy ekspertów danych dziedzin. Tylko właściwe postawienie celów, ustalenie priorytetów, głębokie rozumienie procesów oraz dostęp do czytelnych i aktualnych danych pozwoli stale optymalizować funkcjonowanie poszczególnych obszarów organizacji. Im bardziej unikalne będą te procesy, tym bardziej trwała powinna być przewaga konkurencyjna budowana przez daną organizację.  Maksyma „wyróżnij się albo zgiń” odnosi się zatem nie tylko do poziomu oferty danej firmy, ale powinna również do samej organizacji przedsiębiorstwa. Podsumowując, ciężko nam będzie wyobrazić sobie organizację odnosząca w długim czasie sukcesy bez:

 • dostępu do aktualnych i czytelnych informacji z otoczenia oraz z wnętrza organizacji,
 • unikalnej oferty i unikalnych procesów wewnętrznych stosowanych w organizacji.

Wraz ze wzrostem każdej organizacji rosną potrzeby stosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych umożliwiających kontrolowanie zasobów i procesów. Właściwy dobór tych narzędzi może zaważyć na dalszych sukcesach organizacji lub na ich braku.

Właściwe narzędzia do rozwoju

Często jest tak, że „drzwi są już otwarte” a „proch już dawno odkryty”. Innymi słowy ciężko jest o innowację czy unikalność w każdym obszarze naszej działalności. Należy, a nawet trzeba korzystać z dobrych praktyk i sprawdzonych rozwiązań. Jednak, jeśli organizacja nie będzie w stanie dodać tej unikalnej wartości, to wszelkie jej wysiłki zostaną w dłuższym horyzoncie czasowym zniweczone. Jeśli jednak w danych strukturach znajduje się ten wyróżnik, to zadaniem zarządów powinno być ugruntowanie go na poziomie DNA organizacji i projektowanie wszystkich procesów w taki sposób aby tą unikalność uwypuklać w każdym możliwym obszarze. Dotyczy to przede wszystkim narzędzi i systemów informatycznych wchodzących w skład architektury informatycznej danego przedsiębiorstwa. Jeśli źródłem stabilnej przewagi konkurencyjnej danej organizacji ma być niespotykana na rynku jakość obsługi klienta, to korzystanie z zewnętrznego Call Center zlokalizowanego z dala od organizacji, czy wdrożenie popularnego i uniwersalnego systemu informatycznego CRM nie wydają się właściwą drogą. Uzyskanie trwałej przewagi w danym obszarze, będzie zawsze wymagało unikalnego podejścia a w efekcie stosowania unikalnych narzędzi. Tylko dedykowane rozwiązania informatyczne będą dopasowane do unikalnych potrzeb wybitnych organizacji. Dostawa oprogramowania dedykowanego staje się kluczowa.

Dedykowane rozwiązania informatyczne

Usługi tworzenia dedykowanych rozwiązań informatycznych świadczy szereg mniejszych i większych firm. Warto zwrócić uwagę na ofertę ITCenter - itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/ . Firma oferuje szeroki zakres obszarów, których działanie może być wsparte ich systemami:

 • budżetowanie i controlling,
 • obieg dokumentów,
 • księgowość,
 • HR,
 • CRM,
 • Logistyka produkcji,
 • Logistyka magazynu,
 • Logistyka transportu,
 • Zarządzanie procesami i projektami,
 • Sprzedaż w internecie.

Tylko wdrożenie uszytego na miarę a więc dedykowanego systemu informatycznego w danej organizacji zapewni jej zwiększenie wydajności funkcjonowania przy jednoczesnym zachowaniu unikalności procesów. W ten sposób organizacja będzie miała otwartą drogę do trwałego budowania swojej przewagi konkurencyjnej.

Materiał zewnętrzny