Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Tak ma wyglądać KSSENON w Żorach. Cztery hale dla małych i średnich firm

31.10.2020 12:44 | 2 komentarze | ska

W minionym tygodniu podpisano umowę pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną na realizację projektu KSSENON. Zakłada on wsparcie i zapewnienie miejsca do rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw z całego regionu. 

Tak ma wyglądać KSSENON w Żorach. Cztery hale dla małych i średnich firm
Cztery hale mają służyć przedsiębiorcom do rozwoju biznesu. Mają powstać do 2022 roku.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak ma wyglądać KSSENON w Żorach. Cztery hale dla małych i średnich firm

W Żorach mają powstać cztery hale, których zadaniem będzie zagwarantowanie miejsca do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Hale przeznaczone będą do kilkuletniego wynajmu na prowadzenie działalności w oparciu o nowoczesną infrastrukturę w biznesowym sąsiedztwie. Wielkość hal będzie dopasowana do potrzeb przedsiębiorstw, w tym z sektora MŚP, w taki sposób, aby nie zaburzyć relacji kosztów dzierżawy w stosunku do bieżącej działalności operacyjnej. Skorzystać z nich będą mogły firmy z całego Śląska.

Sporym zaangażowaniem w projekcie i pozyskaniu środków odznaczył się wicemarszałek Wojciech Kałuża, dla którego wartością dodaną jest możliwość ulokowania terenów dla biznesu w rodzinnych Żorach. - Strefa otwiera się nie tylko na dużych przedsiębiorców, ale także na mały biznes. To miejsce na mapie województwa śląskiego będzie szczególnym, innowacyjnym ekosystemem – podkreślił wicemarszałek Wojciech Kałuża podczas uroczystego podpisania umowy. 

Na wizualizacji możecie zobaczyć, jak będą wyglądać hale KSSENON-u.