Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Krzysztof Ibisz i tłumy mieszkańców na otwarciu Galerii Wiślanka w Żorach [DUŻO ZDJĘĆ]

22.10.2020 13:29 | 15 komentarzy | ska

- Wreszcie w Żorach powstała galeria handlowa - powiedział nam Waldemar Socha, prezydent Żor na otwarciu Galerii Wiślanka przy ul. Katowickiej (popularnej Wiślance). Otwarcie poprowadził Krzysztof Ibisz, a z tej okazji dla gości przygotowano szereg atrakcji. 

Krzysztof Ibisz i tłumy mieszkańców na otwarciu Galerii Wiślanka w Żorach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie nowej galerii handlowej poprowadził Krzysztof Ibisz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzysztof Ibisz i tłumy mieszkańców na otwarciu Galerii Wiślanka w Żorach [DUŻO ZDJĘĆ]

Od początku rozpoczęcia komercjalizacji Galeria Wiślanka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Swoje salony w centrum handlowym zdecydowali się otworzyć najwięksi gracze rodzimego rynku retail. Grupa LPP otworzy w żorskim obiekcie sklepy swoich wszystkich marek odzieżowych – Reserved, Mohito, House, Cropp oraz Sinsay. Także największa polska spółka obuwnicza CCC dołączyła do obiektu jako jeden z pierwszych najemców. 

To jedna z ostatnich galerii handlowo-rozrywkowych jakie będą otwierane w Polsce w najbliższych latach. Niemal 100-procentowa komercjalizacja to ogromny sukces. Od marca bowiem wszyscy mierzymy się z nową rzeczywistością. Wielu najemców wstrzymało swoje plany rozwoju, a część zdecydowała się na zamknięcie najmniej rentowych punktów sprzedaży. Galeria Wiślanka od samego początku oceniana była jako dobrze rokujący projekt z ogromnym potencjałem, co pozwoliło uzyskać pełny zestaw najemców z każdej branży  – mówi Maciej Mazur, prezes firmy Mallson Polska, odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu. 

Na uwagę zasługuje również pierwszy w Żorach multipleks - kino Helios, które już zaprasza widzów na seanse. Helios w Galerii Wiślanka wpisuje się w najwyższe standardy naszej sieci kin. W Żorach czeka na widzów niemal 700 wygodnych foteli i podwójne kanapy rozlokowane w czterech przestronnych, klimatyzowanych salach, najnowszej generacji projektory Christie, dźwięk cyfrowy DOLBY DIGITAL 5.1 oraz najwyższej światowej jakości ekrany do projekcji 2D i 3D.

Z okazji otwarcia centrum handlowe przygotowało aż trzy dni pełne niespodzianek, konkursów z nagrodami, akcji zakupowych i wydarzeń artystycznych, które wszyscy goście będą z pewnością wspominać pozytywnie przez bardzo długi czas. Dzień inauguracji Galerii rozpoczęło „Wielkie Odliczanie” wraz z Krzysztofem Ibiszem, jednym z najpopularniejszych prezenterów telewizyjnych. Wszyscy goście mogli dowiedzieć się także wielu ciekawostek na temat najnowszych trendów podczas spotkania z blogerką modową Katarzyną Babiarz. Ze specjalnym pokazem wystąpiły też Grupa Mażoretek i Cheerleaderek Eksplozja Żory, a dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach i Paradzie Pluszaków z zabawnym „Żorkiem” na czele. 

W piątek zaplanowano dzień pełen śmiechu, bowiem gwiazdą będzie jeden z naczelnych dowcipnisiów polskiego YouTube’a – Naruciak. Każdy z publikowanych filmów youtubera cieszy się ogromną popularnością, a jego profil na Instagramie śledzi obecnie prawie 1,5 miliona internautów. Nie zabraknie też innych atrakcji dla gości w każdym wieku, a dzieci będą mogły zobaczyć wesoły spektakl teatralny.

AKTUALIZACJA:

Organizatorzy poinformowali w piątek, że z przyczyn niezależnych nie wystąpi youtuber Naruciak. Spotkanie z nim zaplanowane zostanie w innym terminie.

Niezwykle spektakularnie zapowiada się sobota! Na początek tego dnia będzie można podziwiać występ podopiecznych Szkoły Tańca Movimento. Kolejno nad sceną swój pokaz na szarfach zaprezentują Wiktoria Lang i Kaja Bieleje. Wiktoria to wielokrotna złota medalistka zawodów krajowych, jak i rangi światowej, która występuje w pokazach solowych oraz w duecie z Kają, z którą zdobyła Mistrzostwo Świata 2019 oraz Mistrzostwo Polski 2020.

- Po zachodzie słońca zapraszamy serdecznie do podziwiania spektakularnego widowiska. Przygotowaliśmy przepiękne show. 3D Mapping ożywi elewację całego centrum, a jeszcze większych emocji doda pokaz laserów i płomieni nawiązujący do ognistej historii miasta. W tym roku, w maju mieszkańcy Żor nie mogli uczcić Święta Ogniowego. Postanowiliśmy więc zrobić im niespodziankę i pokazać, że tradycja i historia tego miejsca jest na tyle ważna, że warto uczcić ją w 2020 roku – mówi Anna Ujma, Dyrektor ds. marketingu Galerii Wiślanka.

Warto podkreślić, że mimo wielu gości na otwarciu galerii, stosowano wszystkie wymogi sanitarne: liczne punkty dezynfekcji, informacje o konieczności zachowania dystansu i noszeniu maseczek.