Wtorek, 22 września 2020

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Wirtualne biuro: adres do rejestracji i usługi dla rozwijających się firm

04.08.2020 20:15 | 0 komentarzy | (s)

Pierwsze wirtualne biura powstawały za oceanem. Z czasem, około lat 90 XX w., przybyły do Europy, aż w końcu usługa pojawiła się na terenie Polski. Internet sprawił, że są dostępne praktycznie dla każdego, w dowolnej lokalizacji. Przykładowo, jako przedsiębiorcy z Warszawy możemy zarejestrować swoją firmę na terenie Gdyni - bez wynajmowania kawałka powierzchni. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści, poza adresem, możesz czerpać z wirtualnego biura.

Wirtualne biuro: adres do rejestracji i usługi dla rozwijających się firm
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarejestruj firmę w dowolnej lokalizacji

Wystarczy chwilę się rozejrzeć, aby zauważyć, że wirtualne biura są dostępne już w praktycznie każdym polskim mieście. Oczywiście najbardziej promowane są duże metropolie, w tym stolica oraz miejscowości nadmorskie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować firmę w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie - tutaj ofertę możemy znaleźć na stronie wirtualnebiuro360.pl firmy, która oferuje warszawski adres wirtualny.

Wydeleguj formalności i księgowość do wirtualnego biura

Delegacja, wakacyjny wyjazd czy urlop sprawiają, że nie możemy odbierać korespondencji na fizycznej przestrzeni. Wirtualne biuro jest miejscem, do którego możemy przekierować całą swoją korespondencję. Stąd osoby odpowiedzialne za jej obsługę prześlą nam jej kopię faksem lub drogą mailową. Nowoczesne biura umożliwiają dostęp do korespondencji z poziomu dedykowanego panelu online. Mamy pewność, że nie ominie nas żadna informacja i będziemy na bieżąco informowani o zdarzeniach wymagających nagłej reakcji.

Samodzielna obsługa księgowości jest nie tylko czasochłonna, ale też trudna w kwestii wykorzystania wszystkich przywilejów, jakie daje nam polskie prawo. Warto skorzystać z usługi obsługi księgowości i mieć z głowy takie sprawy jak rejestracja podmiotów gospodarczych, sporządzanie deklaracji do urzędu skarbowego, rozliczenia podatku dochodowego, a nawet reprezentację podatnika na wypadek kontroli.

Warto wiedzieć, że wirtualne biuro to także...

Wirtualne biuro jest też miejscem, które pozwoli nam wydelegować pewne sprawy, do których często wynajęlibyśmy kolejnych pracowników. Kiedy pracujemy jako freelancerzy to zaoszczędzimy wiele na formalnościach, księgowości i wynajmie fizycznej powierzchni. Zapewnimy sobie także bezpieczeństwo przez nieujawnianie własnego adresu. Jako firma możemy nawiązać współpracę z biurem wirtualnym, które specjalizuje się w reklamie, sprzedaży i doradztwie. Można mówić też o sytuacji odwrotnej - kiedy to firma, z którą współpracujemy decyduje się na udostępnienie adresu swojej siedziby.

Rozwój firmy wymaga dbałości o własny wizerunek. Wirtualne biuro ułatwia tę sprawę przez samodzielne projektowanie identyfikacji wizualnej, a w tym pieczątki, wizytówki i wyglądu faktur. Networking oraz organizacja małych eventów z usługą biura stają się bezproblemowe. Mamy możliwość wynajmu dedykowanych biurek, krzeseł, pomieszczeń do coworkingu oraz sal konferencyjnych. Dochodzi do tego elastyczne rozliczenie: za godziny, dni lub tygodnie.

Materiał zewnętrzny