Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Jak Eko-Okna dbają o bezpieczeństwo pracowników w czasie epidemii?

07.04.2020 19:00 | 16 komentarzy | żet

Największy pracodawca w regionie wydał już ponad milion złotych na zakup maseczek oraz płynów do dezynfekcji. Wszystko po to, aby uchronić pracowników przed zakażeniem w miejscu pracy.

Jak Eko-Okna dbają o bezpieczeństwo pracowników w czasie epidemii?
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl/Eko-Okna)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do redakcji Nowin docierają sygnały, że w Eko-Oknach nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. - Rozumiem iż firma chce zarabiać dlatego pracuje i nie ogranicza produkcji, lecz jednak ważne byśmy szanowali siebie nawzajem i pilnowali oraz przestrzegali wszystkich zasad wprowadzonych przez premiera - napisał do nas jeden z Czytelników. W liście do redakcji wskazał m.in. na tłok jaki panuje w autobusach oraz przy punkcie odbicia karty. Zwróciliśmy się do Eko-Okien z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

Tu nie chodzi tylko o zysk

Zarząd Eko-Okien zapewnił nas, że w firmie przestrzega się norm sanitarnych. Leży to nie tylko w interesie firmy, ale również samych pracowników.

- Firma nadal pracuje, ale nie chodzi tylko o zysk, tak jak sugeruje czytelnik. Gdy firma wpadnie, co się stanie z ludźmi, którzy stracą pracę? Staramy się nie dopuścić do sytuacji, w której trzeba będzie zamknąć zakład i właśnie dlatego wprowadziliśmy szereg obostrzeń sanitarnych - słyszym od zarządu firmy.

Wietrzenie hal i mycie rąk

Eko-Okna zostały podzielone sześć stref, w ramach których realizuje się produkcję. Przemieszczanie pracowników pomiędzy tymi strefami jest możliwe tylko w sytuacjach koniecznych. Przestrzegane są niezbędne odległości między pracownikami. Ponadto co trzy godziny odbywa się wietrzenie hal i pomieszczeń biurowych.

Każdy pracownik może opuścić stanowisko pracy w celu umycia rąk. Cała załoga została wyposażona w indywidualne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz maseczki ochronne. Te ostatnie można pobierać codziennie na portierniach przy wejściu do zakładu oraz w punktach BHP.

Aby uniknąć gromadzenia się wielu osób na niewielkiej przestrzeni, zamknięto zakładową stołówkę. Zamiast tego każdy pracownik otrzymuje codziennie bezpłatny posiłek regeneracyjny (bułka z warzywami i świeżo wyciskany sok z marchwi, jabłek i cytrusów).

Kto może, pracuje zdalnie

W firmie zakazano pracownikom gromadzenia się w grupach powyżej dwóch osób. Prowadzony jest również selektywny pomiar temperatury pracowników.Jeśli charakter pracy na to pozwala, pracownik może pracować zdalnie. Ci, którzy nie mają takiej możliwości, często korzystają z firmowego transportu. - W autobusach zakładowych kierowca bezwzględnie przestrzega zasad wskazanych przepisami o ograniczonej ilości przewożonych osób (tam gdzie było to konieczne, dodano dodatkowe busy) - informuje zarząd przedsiębiorstwa.

Obowiązkowe noszenie maseczek

Na zakończenie warto wspomnieć, że na terenie firmy oraz w autobusach pracowniczych wprowadzono już obowiązek noszenia maseczek. Za przestrzeganie tego oraz innych obowiązków sanitarnych odpowiadają kierownicy oraz kadra zarządzająca. Aby zasady były przestrzegane, w firmie przewidziano kary za ich złamanie.

- Powyższe działania w naszym przekonaniu powinny zabezpieczyć naszych pracowników podczas przebywania na terenie zakładu przed przenoszeniem się wirusa jak i poczuciu bezpieczeństwa zdrowotnego. Jesteśmy zdeterminowani w realizacji wszelkich działań mających zabezpieczyć naszych pracowników przed zagrożeniami epidemiologicznymi – kończy zarząd Eko-Okien.

(żet)


Dobro pracownika na pierwszym miejscu

Wszystkie realizowane przez władze spółki działania mają przede wszystkim na względzie dobro pracownika i jego bezpieczeństwo, gdyż takie podejście realizujemy już od wielu lat bacząc z troską o byt naszych pracowników.

Szczególnie w dzisiejszej dobie zagrożenia wirusowego, odpowiedzialne działanie firmy to nie tylko walka z wirusem ale konieczność zapewnienia bytu kilku tysięcy rodzin poprzez utrzymanie miejsc pracy i przetrwanie firmy w tych trudnych czasach. Gdyż każdy obserwujący funkcjonowanie gospodarki w obecnych czasach przewiduje że gdy ustanie pandemia, kolejnym wyzwaniem będzie walka z 30 % bezrobociem i walką o zapewnienie dochodu rodzinie.

Dlatego przy tej okazji składamy ogromne podziękowania dla Naszych Pracowników za dojrzałe podejście do codziennego trudu pracy i pomoc w walce o utrzymanie miejsc pracy i funkcjonowanie zakładu w tej bardzo trudnej sytuacji gospodarczej.

Dzisiaj zatem przyszedł czas by wszelkie instytucje, firmy jak i mieszkańcy w naszym regionie wzajemnie sobie pomagali, niosąc pomoc i wzajemne zrozumienie w tym trudnym czasie.

Zarząd firmy Eko-Okna S.A.