Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Rozmowy JSW ze związkami bez porozumienia w sprawie podwyżek

09.03.2020 12:24 | 0 komentarzy | ska

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej spotkał się z przedstawicielami reprezentatywnych organizacji związkowych działających w Spółce (Solidarnością, Kadrą oraz Federacją Związków Zawodowych Górników JSW). Niestety negocjacje dotyczące podwyżek nie przyniosły na razie porozumienia. 

Rozmowy JSW ze związkami bez porozumienia w sprawie podwyżek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozmowy JSW ze związkami bez porozumienia w sprawie podwyżek

Rozmawialiśmy na temat polityki płacowej JSW w 2020 roku – powiedział Artur Wojtków, wiceprezes zarządu JSW SA do spraw pracy i polityki socjalnej. Przygotowania do spotkania rozpoczęły się zaraz po tym, jak reprezentatywne organizacje związkowe wystąpiły do zarządu z żądaniem rozpoczęcia rozmów na temat płac.

Przypomnijmy, że związki z początkiem matrca wystosowały pismo do zarządu w sprawie podwyżek. O tym pisaliśmy tutaj:

ZWIĄZKOWCY WYSTOSOWALI PISMO W SPRAWIE PODWYŻEK W JSW

W czasie rozmów 4 marca analizowaliśmy możliwości finansowe spółki – powiedział Sławomir Kozłowski, przewodniczący Solidarności w JSW SA.

Rozmowy są trudne. Spółka wciąż odczuwa skutki spowolnienia na rynku węgla koksowego i koksu. Poinformowaliśmy o tym stronę społeczną – powiedział Radosław Załoziński, wiceprezes do spraw ekonomicznych JSW SA. 

 Rozmawiamy, ponieważ chcemy znaleźć rozwiązanie korzystne dla załogi i bezpieczne dla spółki. Reprezentatywne Organizacje Związkowe są trudnym ale rozsądnym partnerem – podkreślił wiceprezes Załoziński.