Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

PKS Racibórz – stabilna praca w transporcie

28.02.2020 14:39 | 0 komentarzy | MP

PKS Racibórz jako jedna z niewielu spółek tego typu istnieje na rynku przewozów autobusowych od prawie 70 lat. PKS jest przedsiębiorstwem świadczącym usługi przewozu osób w obszarze kilku powiatów tj. raciborskiego, wodzisławskiego oraz częściowo rybnickiego, głubczyckiego i kędzierzyńsko – kozielskiego. Jako spółka samorządowa uchodzi za solidnego i stabilnego pracodawcę.

PKS Racibórz – stabilna praca w transporcie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia 130 osób. Priorytetem jest świadczenie usług przewozu osób bezpiecznie i komfortowo. Cały czas wykwalifikowana kadra spółki dba o sprawność pojazdów i przeprowadza regularne kontrole stanu technicznego autobusów. Dzięki profesjonalnemu podejściu i wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań jakość wykonywanych usług stale rośnie.

Jako pracodawca PKS stale dba o swoich pracowników zapewniając dostęp do szkoleń podnoszących kwalifikacje. Osoby zatrudnione w PKS korzystają z pakietów szkoleń finansowanych przy udziale środków zewnętrznych. Kierowcy mogą liczyć na szkolenia w zakresie przewozu osób, mechanicy dokształcą się w serwisach firmowych oraz zakładach produkujących autobusy, a pozostali pracownicy podnoszą kwalifikacje w zakresie wykonywanych przez nich obowiązków. Z uwagi na brak kierowców na rynku pracy Spółka wyszkoliła we własnym zakresie siedmiu zawodowych kierowców autobusowych.

Dobra współpraca z samorządami powiatowymi i gminnymi pozwoliła na zakup nowoczesnego taboru, co znacznie poprawiło komfort podróży, jak również warunki pracy zatrudnianych kierowców. Współpraca z samorządami zapewnia stabilność ekonomiczną spółki, czego efektem jest stały jej rozwój.

Już od 1 marca 2020 r. uruchomione zostaną nowe kursy na trasie do Katowic. Linia będzie zapewniać tanią, szybką i bezpośrednią możliwość dojazdu do Gliwic (63 min) i do Katowic (1,5 godz.).

Rozkład jazdy linii Racibórz – Gliwice – Katowice obejmować będzie 12 kursów w obu kierunkach w dni robocze i soboty oraz 4 kursy w niedziele. Trasa będzie obejmować przejazd przez gminy Nędza i Kuźnia Raciborska z obsługą głównych przystanków w miejscowościach Babice, Nędza, Kuźnia Rac., Rudy.

Odjazdy z Raciborza (dworzec PKS – stanowisko nr 4) do Gliwic, Katowic:

• od poniedziałku do soboty: 6:15, 7:45, 9:50, 13:15, 14:45, 17:15

• w niedziele: 13:15, 17:15

Odjazdy z Katowic (dworzec przy ul. P. Skargi – stanowisko nr 1) do Raciborza:

• od poniedziałku do soboty: 7:50, 9:50, 12:30, 15:00, 16:40, 18:50

• w niedziele: 15:00, 18:50

Odjazdy z Gliwic (przystanek przy PKP po stronie poczty) do Raciborza:

• od poniedziałku do soboty: 8:17, 10:17, 12:57, 15:27, 17:07, 19:17

• w niedziele: 15:27, 19:17

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny na www.pksraciborz.pl

PKS w Raciborzu Sp. z o.o.

47–400 Racibórz, ul. Środkowa 5

tel. 32 415 33 80

www.pksraciborz.pl

Pobierz prezentację w pdf >>> PKS_prezentacja pracodawcy.pdf

Prezentacja jest publikowana w ramach drugiego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego, portalu Nowiny.pl i serwisu Praca.nowiny.pl

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl 

Zobacz również szczegóły tutaj: https://www.nowiny.pl/161538-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna-mamy-projekt-dla-twojej-firmy.html

Tekst sponsorowany