Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Sezonowe wyprzedaże, czyli kiedy warto polować na okazje

14.02.2020 09:15 | 2 komentarze | (s)

Sezonowe wyprzedaże to prawdziwa gratka dla miłośników zakupów, którzy czekają na nie z niecierpliwością. To bowiem doskonała okazja do tego, aby kupić wymarzoną rzecz w bardzo atrakcyjnej cenie, czasami dochodzącej nawet do - 70%. Dlaczego sklepy organizują wyprzedaże oraz kiedy pojawiają się najlepsze promocje?

Sezonowe wyprzedaże, czyli kiedy warto polować na okazje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sezonowe wyprzedaże oczami sieci handlowych

Sklepy organizują wyprzedaże po to, aby, mówiąc kolokwialnie, pozbyć się towaru, który przestaje być już atrakcyjny dla najważniejszej grupy odbiorców, a więc tych, którzy kupują tylko nowości w regularnej cenie. Obniżenie ceny ma na celu zachęcenie do zakupu produktów przez osoby,dla których ważniejsza jest niższa cena niż fakt, że dany produkt jest najświeższym hitem modowym. Obniżki nawet do 70% nadal są dla sklepów opłacalne, więc taka promocja jest korzystna zarówno dla właścicieli, jak i klientów.

Kiedy występują sezonowe wyprzedaże

Sezonowe wyprzedaże organizowane są głównie wtedy, kiedy kończą się kolekcje. Najczęściej możemy je spotkać w grudniu, kiedy mamy okazję trafić na wyprzedaże jesienno-zimowe, a także w czerwcu, w którym wyprzedawana jest kolekcja wiosenno-letnia.

Niektóre duże marki mają natomiast stałe wyprzedaże w formie outletu, gdzie również warto zaglądać, jeśli szukamy okazji przez cały rok. Warto również zapisać się do newslettera, gdzie firmy najczęściej informują o zbliżającej się wyprzedaży, a także śledzić informacje na oficjalnych kanałach social mediów. 

Na co warto polować na sezonowych wyprzedażach?

Podczas sezonowych wyprzedaży największą popularnością cieszy się odzież i obuwie znanych marek. Produkty, na które w regularnej cenie mogą pozwolić sobie tylko nieliczni, są zwykle najbardziej pożądane w oczach kupujących. Wszelkiego rodzaju kurtki skórzane, zimowe płaszcze, kozaki, buty trekkingowe można kupić naprawdę w atrakcyjnej cenie. 

Warto jednak wiedzieć, że na wyprzedażach zwykle znajdujemy produkty w nietypowych rozmiarach czyli takich, które są dedykowane stosunkowo małej grupie odbiorców i tym samym nie są również tak popularne w regularnych cenach. Najczęściej znajdziemy więc ciuchy w rozmiarze XS czy XXL, buty w rozmiarach poniżej 36 lub powyżej 42. 

Black Friday i Cyber Monday - prawdziwe święto dla kupujących

Szczególne znaczenie posiadają wyprzedaże nazywane Black Friday oraz Cyber Monday, które występują w listopadzie lub na początku grudnia.  Ceny w tych dniach potrafią przyprawić o zawrót głowy, a wyprzedaże obejmują nie tylko odzież i obuwie, ale również inne produkty takie jak RTV i AGD, meble czy nawet usługi. Wiele osób miesiącami odkłada oszczędności właśnie na czas wyprzedaży Black Friday i Cyber Monday, by w tym czasie kupić wszystkie niezbędne produkty. 

Warto jednak zachować odrobinę rozsądku podczas kupowania na wyprzedażach i kupować tylko to, czego faktycznie potrzebujemy. Warto wcześniej przygotować sobie listę takich produktów i robić zakupy zgodnie z nią. Wówczas zakupy będą w pełni satysfakcjonujące i unikniemy sytuacji, gdy w naszych szafach czy na półkach zalegają zupełnie nietrafione rzeczy kupione pod wpływem impulsu, których prawdopodobnie nigdy w życiu nie użyjemy.

Artykuł został przygotowany we współpracy z serwisem pożyczkowym Creditstar.pl

Materiał zewnętrzny