środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Pożyczka pod zastaw nieruchomości - skąd pożyczka hipoteczna?

20.11.2019 13:01 | 2 komentarze | (s)

Twoja historia kredytowa nie wygląda korzystnie, a potrzebujesz pieniędzy? Skorzystaj z oferty firm pozabankowych i sięgnij po pożyczkę pod zastaw nieruchomości. To zobowiązanie finansowe, którego przedmiotem zastawu może być dom, mieszkanie, działka czy powierzchnia biurowa. Pieniądze przyznawane są na dowolny cel. Jakie są wady i zalety pożyczki pod zastaw mieszkania?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości - skąd pożyczka hipoteczna?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest pożyczka pod zastaw?

W ofercie pożyczkodawców możemy znaleźć różne rodzaje pożyczek. Jednym z dostępnych produktów jest pożyczka pod zastaw. Czym się ona charakteryzuje? Pożyczka z zastawem polega na otrzymaniu pieniędzy od pożyczkodawcy, po spełnieniu określonego warunku. Spełnimy go, jeśli jesteśmy posiadaczami mieszkania, domu, powierzchni biurowej, działki czy terenów rolnych. W zamian za ustanowienie hipoteki w księdze wieczystej wskazanej nieruchomości, otrzymamy pożyczkę. Pożyczka pod zastaw nazywana jest pożyczką hipoteczną. Może być przeznaczona na dowolny cel, dlatego często stanowi alternatywę dla kredytu bankowego. Wiąże się jednak dopełnieniem formalności związanych z hipoteką. Jeśli zależy nam więc na czasie, warto skorzystać z pożyczek pozabankowych. Dostępne są one np. w Ratka.pl i cechuje je minimum formalności.

Skąd pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw domu czy mieszkania dostępna jest w firmach pozabankowych. Działają one w oparciu o inne zasady niż banki, dlatego wnioskowanie w nich o dodatkową gotówkę, jest bardzo proste. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy i sprawdzimy, czy udziela on pożyczek pod zastaw. Jeśli tak, wystarczy skorzystać z kalkulatora pożyczkowego i wybrać interesującą nas kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Następnie należy wypełnić i wysłać wniosek. Pożyczkodawca analizuje zdolność kredytową swoich klientów. Oznacza to, że sprawdza, jak duże są ich dochody oraz wydatki. Na podstawie zebranych informacji określa, czy jesteśmy wypłacalni. Jeśli nasza historia kredytowa jest zadowalająca, otrzymamy pożyczkę. O decyzji kredytowej zostaniemy poinformowani telefonicznie lub mailowo. Pieniądze z pożyczki pod zastaw otrzymamy na konto. Możemy je również odebrać na poczcie. Sposób odbioru pieniędzy z pożyczki hipotecznej zależy od polityki firmy, w której składamy wniosek.

Pożyczka pod zastaw domu lub mieszkania - warunki

Bez względu na to, czy sięgamy po chwilówkę bez weryfikacji, czy pożyczkę pod zastaw, musimy spełnić warunki narzucone przez pożyczkodawcę. W większości firm pożyczkowych są to:

 • wiek wynoszący minimum 18 lat;
 • zdolność do czynności prawnych;
 • zdolność kredytowa;
 • dochód pozwalający na regulację zadłużenia;
 • konto bankowe (służy do weryfikacji lub wypłaty pieniędzy z pożyczki;
 • adres zamieszkania na terenie Polski;
 • aktywny telefon komórkowy.

Firmy pozabankowe biorą pod uwagę klientów, którzy nie otrzymują wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Mogą oni więc wnioskować o pożyczkę pod zastaw mieszkania bez dochodu. Wystarczy, że wskażą nieruchomość, która będzie stanowiła przedmiot zastawu. Jego wartość zostanie wcześniej oceniona.

Bankowa pożyczka hipoteczna - formalności

Pożyczka hipoteczna dostępna jest również w banku. Musimy jednak pamiętać, że wnioskowanie o nią w tej instytucji, wiąże się z wieloma formalnościami. Po pierwsze będziemy zobowiązani do ustanowienia hipoteki w księdze wieczystej naszej nieruchomości (po spłacie zadłużenia możemy złożyć wniosek o wykreślenie wpisu z tej księgi). Ponadto bank będzie wymagał od nas skompletowania następujących dokumentów:

 • odpisu z księgi wieczystej nieruchomości;
 • aktu darowizny;
 • aktu notarialnego potwierdzającego zakup nieruchomości;
 • wypis z rejestru gruntów;
 • zdjęcia nieruchomości;
 • zaświadczenie o niezaleganiu z czynszem w spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej.

Przyda nam się również zaświadczenie o dochodach, umowa o pracę oraz wyciąg z konta za okres wskazany przez pożyczkodawcę. Jeśli zależy nam na tym, aby szybko uzyskać pieniądze, warto sięgnąć po pożyczkę pod zastaw online. Formalności ograniczone są do minimum, a pieniądze na koncie możemy mieć już w kilka dni.

Wady i zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości online

Pożyczka pod zastaw domu, mieszkania czy działki ma swoje wady i zalety. Co należy do plusów tego rodzaju zobowiązania?

 • gotówka dostępna jest od 18 roku życia;
 • pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel;
 • możemy zastawić dom, działkę, mieszkanie, powierzchnię biurową lub teren rolny;
 • nie musimy posiadać pozytywnej zdolności kredytowej;
 • pożyczka związana jest z minimum formalności.

Minusem pożyczki pod zastaw jest to, że jeśli jej nie spłacimy, przedmiot transakcji zostanie zlicytowany w celu spłaty zadłużenia. Jeśli od razu wiemy, że nie sprostamy zobowiązaniu finansowemu, nie warto ryzykować. Pożyczać należy odpowiedzialnie i współpracować tylko z rzetelnymi firmami pożyczkowymi.

Materiał zewnętrzny