środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Panele fotowoltaiczne dla firmy - wszystko, co musisz wiedzieć

19.11.2019 14:15 | 0 komentarzy | (s)

Posiadasz firmę i zastanawiasz się jak zaoszczędzić? Doskonałym rozwiązaniem będzie przejście na energię pochodzącą z naturalnego źródła. Zobacz jakie profity możesz zyskać, wykorzystując ogniwa fotowoltaiczne w swojej firmie.

Panele fotowoltaiczne dla firmy - wszystko, co musisz wiedzieć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fakty, nie mity

Liczne legendy krążące na temat ogniw fotowoltaicznych w naszym kraju zdążyły już odstraszyć spore grono ich potencjalnych użytkowników. Najpopularniejszy mówi, że w Polsce korzystanie z paneli słonecznych jest nieopłacalne ze względu na małą ilość promieni słonecznych. Przedsiębiorstwa z Niemiec są zaprzeczeniem tej tezy. Ogniwa fotowoltaiczne do produkcji energii wykorzystują, nie ciepło, ale światło. W Niemczech, kraju leżącym na podobnej szerokości geograficzne jedno z głównych źródeł energii, stanowi właśnie energia odnawialna, w tym fotowoltaika.

Cena takiej inwestycji w Polsce może być większa, ale dzięki odpowiedniemu dobraniu paneli słonecznych jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 60 procent na 1 kMh. Sprawdź sam i dowiedz się więcej na fotowoltaikaonline.pl/ceny-paneli-slonecznych. Wypełniając jeden formularz, otrzymasz wycenę od kilku firm w regionie, zajmujących się ogniwami fotowoltaicznymi.

Kosz instalacji PV

Parametrem, który okazuje się być decydującym, jest moc. Do tego dochodzą także koszty montażu baterii słonecznych oraz instalacja urządzeń mających pomóc w pozyskiwaniu energii. Ceny prądu rosną i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić. Instalując zestaw paneli fotowoltaicznych, stajemy się niejako niezależni od cen dyktowanych przez spółki trudniące się dostarczaniu energii. 

Panele fotowoltaiczne dofinansowania

Dla wszystkich tych, którzy planują wykorzystywać w swojej działalności gospodarczej panele fotowoltaiczne, przewidziane są liczne dofinansowania. Zgodnie z dyrektywą UE, Polska musi zwiększyć udział energii wytwarzanej w sposób przyjazny dla środowiska o   procent.  Pomóc w tym ma rządowy program „Prosument”. Przewidziany on został na lata 2014 – 2022, a jego budżet to ponad 800 mln złotych. Zapełnić ma on wsparcie polegające na pożyczkach dla tych, którzy planują korzystać z alternatywnych źródeł energii. 

Niedawno, przez polski Sejm została także uchwalona korzystna dla wszystkich przedsiębiorców ustawa. Według niej pakietem producenckim zostaną objęci wszyscy mali oraz średni przedsiębiorcy, których instalacje fotowoltaiczne nie produkują więcej niż 50 kMh. System opustów dla firm umożliwi nie tylko magazynowanie energii, ale także możliwość jej wykorzystania w późniejszym czasie. Nowe przepisy, które mają wejść w życie już niebawem, mają dodatkowo wydłużyć okres pozwalający na użytek tej energii.

Oprócz tego, że dzięki wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii sporo zaoszczędzisz, to możesz także zarobić. W sytuacji, gdy budynek posiada na dachu ogniwa fotowoltaiczne, cena  nieruchomości wzrasta.  Dodatkowo twoja firma znacząco zyska na wizerunku, wspierając ograniczenie emisji CO2.

Materiał zewnętrzny