Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Rafamet odrabia straty

14.11.2019 11:54 | 0 komentarzy | ż

W trzecim kwartale tego roku Grupa Kapitałowa Rafamet wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 27 mln zł, co przełożyło się na 290 tys. zł zysku netto.

Rafamet odrabia straty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku roku działająca w Kuźni Raciborskiej Grupa Kapitałowa Rafamet wypracowała 74 mln zł przychodów ze sprzedaży. Póki co grupa wykazuje stratę w wysokości 1,026 mln zł, ale według zapowiedzi władz spółki sytuacja ma się poprawić w czwartym kwartale.

- Jak co roku zapowiadamy, że czwarty kwartał będzie dobry. Walczymy obecnie nie tylko o odzyskanie dodatnich wyników finansowych za rok 2019 ale przede wszystkim o wysoki stan kontraktacji na rok 2020. Wydaje się, że podjęte decyzje o wyprzedzającej produkcji (tj. oczekującej na potencjalnych klientów) w bieżącym roku były wyjątkowo trafne i uda mam się uzyskać i za ten rok pozytywne wyniki finansowe. Jednak jeszcze bardziej zadowoleni jesteśmy z kontraktacji na rok następny – jest wysoki, dotyczy opanowanego asortymentu, jesteśmy zadowoleni z uzyskanych poziomów cenowych - podsumowuje E. Longin Wons, prezes zarządu Fabryki Obrabiarek Rafamet S.A.

źródło: Rafamet, oprac. ż