Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

24.09.2019 13:22 | 11 komentarzy | AG

Po siedmiogodzinnych negocjacjach wczoraj (23.09) związki zawodowe Polskiej Grupy Górniczej podpisały z Zarządem PGG dwa porozumienia: o wypłacie 10 grudnia br. jednorazowej premii w wysokości 860 zł brutto oraz o utrzymaniu obowiązujących dotąd dopłat do przepracowanych dniówek w wysokości od 18 do 32 zł.

Jednorazowo 860 zł i powrót do rozmów w połowie listopada
Fot. Adam Gawęda/Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poza tym w połowie listopada, po analizie wyników ekonomicznych PGG po trzech kwartałach tego roku, mają się odbyć rozmowy na temat kolejnych postulatów związkowców, którzy chcą w przyszłym roku podwyżki płac o 12 proc. Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek podkreślił, że związkowcom zależy także na włączeniu dopłat do dniówek do kwoty bazowej, od której naliczane są tzw. barbórki i 14 pensja.

W poniedziałkowych rozmowach wzięli także udział minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo Adam Gawęda. Zarówno wiceminister, jak i Prezes PGG Krzysztof Rogala, po zakończeniu negocjacji podkreślali dobry klimat rozmów mimo rozbieżnych interesów ekonomicznych oraz odpowiedzialne podejście strony społecznej.

- To daje też nadzieję, że ambitny plan inwestycyjny PGG, dotyczący m.in. udostępniania nowych wyrobisk i uruchamiania nowych ścian wydobywczych, będzie realizowany – podsumowuje wiceminister Gawęda.

O postulatach górniczych z sierpnia br. pisaliśmy tutaj:

https://www.nowiny.pl/gornictwo/154047-gornicy-z-pgg-domagaja-sie-podwyzek-dajcie-nam-troche-tego-tortu.html

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)