Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Droga Racibórz-Rzuchów będzie remontowana za 103 mln zł przez Drogbud

05.09.2019 17:04 | 1 komentarz | ma.w

Podpisanie umów na przebudowę dróg wojewódzkich, które odbyło się dzisiaj w Pszczynie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego [Wkrótce obszerna relacja na portalu] miało ważny dla Raciborza akcent - podpisanie umowy na przebudowę Drogi Wojewódzkiej nr 935. W wydarzeniu uczestniczył m.in. minister z Raciborza Michał Woś. Udzielił komentarza dla nowiny.pl

Droga Racibórz-Rzuchów będzie remontowana za 103 mln zł przez Drogbud
Politycy Zjednczonej Prawicy towarzyszyli premierowi podczas podpisania umów z wykonawcami remontów dróg wojewódzkich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

5 września w Pszczynie podpisano umowę na przebudowę DW 935 od Raciborza do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie z firmą Drogbud sp. z o.o. Całość kosztów inwestycji pokryta będzie z budżetu Województwa Śląskiego.

Przebudowa DW 935 od Raciborza do Rzuchowa (ul. Rybnicka w Raciborzu-Brzeziu i dalej przez całą gminę Kornowac) ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, stanu technicznego konstrukcji nawierzchni, uzyskanie na całym odcinku nośności dla pojazdów o nacisku osi 115 kN oraz redukcję hałasu komunikacyjnego. Koszt przebudowy wyniesie ponad 103 mln zł.

Z inwestycji samorządu województwa w Raciborzu jest jeszcze planowana budowa ronda przy Mechaniku za ok. 10 mln zł.

Komentarz radnego wojewódzkiego Michała Wosia (ministra ds. pomocy humanitarnej w rządzie Mateusza Morawieckiego):

Zanim objalem obowiązki ministra ds. pomocy humanitarnej w zarządzie województwa odpowiadałem za transport i drogi. Dzisiaj jest wielki dzień dla całego regionu, a zwlaszcza Raciborza, Kornowaca, Wodzisławia i Mszany. Pamietam ile ciężkiej pracy kosztował nas przetarg na droge 933 w Wodzisławiu. Kilkukrotnie trzeba było przesuwać termin otwarcia ofert. 55 milionów, których pierwotnie zabrakło to bardzo duża kwota jak na możliwości województwa. Na innej drodze, gdzie oferty przekraczały ok. 40 mln, przetarg po prostu powtórzyliśmy. Z uwagi na terminy taki manewr przy ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu byłby bardzo ryzykowny. Dlatego razem ze współpracownikami opracowaliśmy plan na znalezienie tych pieniędzy przez rozłożenie kosztów na kilka lat i przesunięcia z innych inwestycji. O to zawnioskowałem do Sejmiku i cieszę się, że w Sejmiku to przegłosowaliśmy. To dla nas wszystkich wielki dzień.

Kolejne miliony na drogi płyną dla Śląska. To jak ważny to dzień pokazuje obecność Premiera, przy którym zostały zawarte kontrakty na kompleksową budowę tych dróg.

To jedne z największych inwestycji województwa na kluczowych drogach dla całego naszego regionu. Przebudowy drogi 935 w Raciborzu nie było w planach, udało się na mój wniosek znaleźć na nią środki. Po przetargu na drogę w Wodzisławiu/Jastrzebiu/Pszczyn ie okazało się, ze zabrakło aż 55 mln złotych. Po przesunięciach, wnioskowałem do Sejmiku, o odpowiednie przesunięcie środków i udało się. Dzisiaj mamy postawioną formalną „kropkę nad i”. Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie pilnować, żeby budowa sprawnie przebiegała. W końcu nasz region jest dostrzegany w Katwicach czy w Warszawie i mamy u nas poważne inwestycje.

Wideo z wydarzenia udostępnione przez Michała Wosia

Ludzie:

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości