Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

W różnych klimatach o klimacie...

02.09.2019 12:51 | 0 komentarzy | MP

W ramach kampanii ekologicznej „Lato z klimatem” Posłanka na Sejm – Gabriela Lenartowicz spotkała się z mieszkańcami regionu, aby swobodnie porozmawiać o zmianach klimatycznych oraz w prosty sposób pokazać, jak dobrze wpływać na środowisko zastosowując minimalne zmiany w rytmie dnia i szybkiego życia. Ale to nie koniec kampanii ekologicznej - „Lato z klimatem” wczesną jesienią przejdzie, zgodnie z zapowiedziami w fazę „Zdążyć przed smogiem” która pomoże nam zadbać o czyste powietrze wokół nas!

W różnych klimatach o klimacie...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest kampania ekologiczna?

Kampania ekologiczna „Lato z klimatem,by zdążyć przed smogiem” jest przedsięwzięciem, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych oraz działań odpowiedzialnych społecznie a także zaangażowanie mieszkańców naszego regionu. Akcja adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz kobiet prowadzących gospodarstwa domowe. Jej inicjatorką jest poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz.

Natomiast kampania „Zdążyć przed smogiem” ma na celu uzmysłowić mieszkańcom naszego regionu, jakie konsekwencje dla ich zdrowia mają takie zachowania. Smog oznacza bowiem pogorszenie warunków życia,a niska emisja przyczynia się też do tego, że szkodliwe pyły i gazy dostają się do wody i gleby, a potem przez warzywa, owoce i zboża trafiają do organizmu człowieka.

Akcja ma ogromne znaczenie, gdyż świadomość ekologiczna Polaków jest często na niskim poziomie.

W ramach kampanii Posłanka Gabriela Lenartowicz odwiedziła mieszkańców regionu zainteresowanych środowiskiem i poznaniem dobrych nawyków, które pozwalają chronić nasze środowisko i przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

W Raciborzu odbyły się m.in. spotkania z dziećmi i młodzieżą, jedno z nich odbyło się na terenie basenu Obora, gdzie gośćmi byli członkowie klubów osiedlowych SM Nowoczesna.

Kolejne ze spotkań – przy klubie Strefa, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci,Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń”.

W powiecie rybnickim miało miejsce spotkanie w Placówce Wsparcia Dziennego - Klubie 17-tka, gdzie młodzież wysłuchała ciekawostek z dziedziny ochrony środowiska. Na uczestników czekało również dużo atrakcji, m.in. przygotowanie eko-rzeźb oraz poznanie technik artystycznego wykorzystania śmieci.

„Lato z klimatem” dotarło również do Czernicy, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody przy Ośrodku Kultury „Zameczek”, gdzie najmłodsi bardzo aktywnie brali udział w grach i zabawach w temacie ekologicznym.

W babskich klimatach odbyło się między innymi spotkanie w Radlinie, w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie kobiety z Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych ochoczo dyskutowały o ekologicznych gospodarstwach domowych i zdrowym podejściu do ekologii.

„Lato z klimatem” zostanie zakończone rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego, którego ideą było promowanie dobrych postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne ,ale był również zachętą dla dzieci i młodzieży do aktywnego przeciwdziałania niszczeniu środowiska naturalnego..

Już 14 września w ramach Festynu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu odbędzie się Finał „Lata z klimatem” - prezentacja nadesłanych prac oraz uroczyste wręczenie nagród.

Serdecznie zapraszamy na Zamek Piastowski 14 września w godzinach 15:00-18:00.

Więcej informacji na stronie facebook.com/latozklimatem/

Tekst sponsorowany

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm