Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Zmiany we władzach Eko-Okien. Mateusz Kłosek prezesem, co z Adamem Wajdą?

23.08.2019 10:56 | 8 komentarzy | żet

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu Eko-Okien. Dotychczasowy prezes Adam Wajda został odwołany, nowym prezesem został właściciel firmy Mateusz Kłosek.

Zmiany we władzach Eko-Okien. Mateusz Kłosek prezesem, co z Adamem Wajdą?
Mateusz Kłosek i Adam Wajda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Adam Wajda przez wiele lat był sekretarzem Urzędu Gminy Pietrowice Wielkie. W sierpniu 2017 r. zrezygnował z pracy w urzędzie i przeszedł do Eko-Okien, gdzie najpierw został dyrektorem ds. organizacyjno-administracyjnych, następnie członkiem zarządu, a w listopadzie 2018 r. prezesem. W poniedziałek 19 sierpnia prezesem zarządu przedsiębiorstwa ponownie został Mateusz Kłosek, właściciel Eko-Okien. Adam Wajda został dyrektorem operacyjnym.

To nie koniec zmian kadrowych w firmie. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że w ostatnim czasie z pracą w Eko-Oknach pożegnała się również Barbara Frankowicz, która przez wiele lat odpowiadała za nabór nowych pracowników. Aktualnie wstrzymano również proces rekrutacji pracowników.

Eko-Okna plasują się w gronie 500 największych polskich firm. W rankingu "Rzeczpospolitej" zajęły w tym roku 242. miejsce. Przychody ze sprzedaży wyniosły w minionym roku 1,268 mld zł, co przełożyło się na 43,559 mln zł zysku netto. Obecnie działająca w Kornicach firma zatrudnia około 7000 pracowników.`

Ludzie:

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego