Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

PREMIER: W Gliwicach powstanie kolejna fabryka samochodów i kilkaset miejsc pracy [FILM]

19.08.2019 14:10 | 0 komentarzy | acz

- W Gliwicach powstaje nowa fabryka Opla, który zapewni minimum 300 nowych miejsc pracy - poinformował w dziś w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki.

PREMIER: W Gliwicach powstanie kolejna fabryka samochodów i kilkaset miejsc pracy [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Opel Manufacturing Poland wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Groupe PSA. Fabryka w Gliwicach produkuje ponad 100 tys. samochodów rocznie. Drugi zakład, który jest w budowie, uruchomi swoją produkcję w 2021 r. Łączna wartość tej inwestycji to ponad 1 mld zł.

- Jest to wielka obietnica dla całego regionu i sygnał, że nasza strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju przechodzi pozytywnie kolejny etap reindustrializacji, czyli ponownego uprzemysłowienia w duchu rewolucji przemysłowej 4.0 – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że w nowej fabryce powstaną setki miejsc pracy, takich jakich oczekują Polacy. Premier dodał, że tworzenie dobrych warunków dla inwestorów krajowych i zagranicznych jest najlepszym kierunkiem dla wzbogacania się całego polskiego społeczeństwa.

Jak zauważył szef rządu, poziom wykorzystania systemów komputerowych przy produkcji samochodów jest bardzo wysoki, a od zdolności polskich pracowników do posługiwania się systemami informatycznymi zależy coraz więcej. Nasi pracownicy pokazują, co to jest sumienność, pracowitość oraz wysoka jakość pracy – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Oprac. (acz)

Ludzie:

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów