środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

ZUS: zmiany w powiadomieniach sms i e-mail dla pracodawców

06.08.2019 14:09 | 0 komentarzy | d

Z uwagi na obostrzenia związane z przepisami z zakresu ochrony danych osobowych Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienił treść powiadomień przekazywanych mailem oraz smsem pracodawcom, które dotyczą zwolnień lekarskich ich pracowników.

ZUS: zmiany w powiadomieniach sms i e-mail dla pracodawców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od 21 lipca 2019 roku w powiadomieniach znajduje się jedynie informacja na temat wystawienia lub anulowania zwolnienia. Nie będzie w nich natomiast danych ubezpieczonego ani szerszych informacji o samym zwolnieniu. Jednocześnie – na prośbę naszych klientów – w powiadomieniach dodajemy nazwę płatnika, którego ubezpieczony otrzymał zwolnienie lekarskie – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dostęp do zwolnień lekarskich zatrudnionych pracowników – tak jak dotychczas – każdy płatnik składek ma na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

- Przypominamy też, by systematycznie weryfikować, czy wszystkie osoby upoważnione przez płatnika składek do obsługi jego profilu na PUE ZUS lub do obsługi samych e-ZLA powinny mieć dostęp do tego typu danych – dopowiada B. Kopczyńska.

źródło: ZUS, oprac. (d).

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego