Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

imieniny: Marii, Natalii, Sandry

RSS

Programowanie CAM – wydajność i ekonomia w przemyśle

27.06.2019 09:27 | 0 komentarzy | (s)

Automatyzacja pracy to element, który dziś jest kluczowym w każdej branży, między innymi w szeroko pojętymi przemyśle. Stosowanie nowoczesnych technologii, nowatorskich rozwiązań, jak i zaawansowanych narzędzi, wpływa na zwiększenie tempa przeprowadzania poszczególnych procesów. Nie inaczej rzecz się ma w przemyśle, gdzie wykorzystywane są narzędzia obróbcze. Dziś, to właśnie one korzystając z zalet, jakie posiada programowanie CAM, stają się nie tylko wydajniejsze, ale i zostaje przedłużona ich żywotność.

Programowanie CAM – wydajność i ekonomia w przemyśle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Programowanie CAM to możliwość samodzielnej pracy oprogramowania odpowiadającego za integrację procesów wytwarzania i projektowania, jak i szansa na uzupełnienie stosowanych systemów CAD. W obydwu przypadkach chodzi o uproszczenie etapów projektowania, dysponując dokumentacją detalu, wykonaną zarówno w 2D, jak i 3D. Efektem jest opracowanie ścieżki wybranego narzędzia. Jej precyzyjne dopasowanie do rodzaju pracy wykonywanej przez wspomniane narzędzie, jak i obrabianego detalu.

Zastosowanie rozwiązania, jakim jest programowanie CAM, pozwala w dużej mierze uprościć projektowanie procesów technologicznych, tych najbardziej wymagających, bo związanych z obróbką skomplikowanych kształtów w kilku osiach. Ogromnym atutem jest możliwość dostrzeżenia błędów i ich wyeliminowania, nim rozpocznie się realna praca narzędzia skrawającego. Zwraca się uwagę na potencjalne kolizje między narzędziem, detalem i mocowaniem, co owocuje ich uniknięciem. Przyczynia się to do większych możliwości produkcyjnych, ale i wymienionej na samym początku, automatyzacji pracy. Maszyny pracujące ze zminimalizowanym ryzykiem kolizji i błędów, z precyzyjniej dobranymi parametrami, zachowują na dłużej żywotność.

Te wszystkie elementy składają się na łatwość wprowadzania zmian, większą efektywność pracy nie tylko narzędzia, ale i ludzi odpowiedzialnych za programowanie maszyn. Na precyzję doboru parametrów, w zależności od celu i rodzaju obróbki czy też branży, a do tego zastosowanie nowatorskich rozwiązań, można liczyć wybierając ofertę www.camdivision.pl/pl/. Firmy, będącej wiodącym Europejskim Partnerem Siemens PLM & Celeritive Technologies w zakresie wdrożeń oraz rozwoju software. Doświadczeni specjaliści, którzy dostosowują rozwiązania do potrzeb danej branży.

Materiał zewnętrzny