środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Michał Ziółkowski nowym prezesem wodociągów. "Wice" - Stanisław Janik

24.06.2019 15:15 | 14 komentarzy | red

Rada Nadzorca ZWiK w poniedziałek 24 czerwca powołała nowy Zarząd Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu. Prezesem zarządu został Michał Ziółkowski. Wiceprezesem zarządu ds. technicznych został Stanisław Janik.

Michał Ziółkowski nowym prezesem wodociągów. "Wice" - Stanisław Janik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborski magistrat podał charakterystyki nowych zarządzających miejską spółką.

Michał Ziółkowski ma 39 lat. Pochodzi z Raciborza, gdzie ukończył II Liceum Ogólnokształcące. Jest absolwentem prestiżowej uczelni biznesowej: Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu, na której ukończył studia pierwszego i drugiego stopnia uzyskując tytuły licencjata oraz magistra w zakresie zarządzania biznesem. Posiada również tytuł Bachelor (BA) amerykańskiej uczelni National Louis University z Chicago. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. 

W 2003 roku podjął pracę w Elektrowni w Połańcu, piątego co do wielkości wytwórcy energii elektrycznej w Polsce. Była to wówczas jedna z pierwszych sprywatyzowanych elektrowni w naszym kraju. Rozpoczął tym samym pracę dla największych korporacji energetycznych na świecie – belgijskiej Electrabel, a następnie dla francuskiej GDF-SUEZ.

Zdobywając doświadczenie zawodowe, przeszedł przez wszystkie szczeble kariery: od stanowiska referenta do stanowisk menedżerskich. Sentyment do rodzinnego miasta sprawił, że w 2009 roku wrócił do Raciborza i został przedsiębiorcą. Stworzył firmę działającą w branży reklamowej i public relations, którą z powodzeniem prowadził do 2019 roku. Prywatnie - mąż i ojciec czteroletniej córeczki.

Stanisław Janik ma 45 lat. Ukończył studia na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Inżynieria Środowiska w zakresie inżynierii procesowej uzyskując tytuł magistra. Od 22 lat swoją karierę zawodową związał z raciborskimi wodociągami. W 2007 roku objął stanowisko kierownicze w dziale produkcji wody, a w latach 1997-2006 pełnił funkcje mistrza produkcji wody w dziale produkcji wody i sieci wodociągowej.

Warto wspomnieć, że w latach 2002-2004 roku był współautorem opracowanego planu modernizacji stacji uzdatniania wody przy ul. 1 Maja 8 i utworzenia centralnej dyspozytorni przy wykorzystaniu środków pomocowych z Duńskiej Agencji Ochrony Środowiska. Ponadto w latach 2005-2009 brał czynny udział w pracach Biura Realizacji Projektu w ramach Funduszy Spójności w obszarze ujęć, stacji uzdatniania i przepompowni.

Autor publikacji w czasopismach branży wod-kan., prelegent wielu konferencji naukowych. W marcu 2019 roku rozpoczął studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (MBA) w branży wodociągowej na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Prywatnie żonaty, dwójka dzieci, miłośnik gór i dalekich wypraw rowerowych.