Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Dziesięć firm z tytułem. Znamy laureatów Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości [ZDJĘCIA]

16.05.2019 10:26 | 0 komentarzy | juk

Statuetki Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2018 zostały wręczone. W tym roku przyznano je dziesięciu przedsiębiorcom. 

Dziesięć firm z tytułem. Znamy laureatów Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

10 maja już po raz osiemnasty odbyła się gala konkursu o tytuł Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości organizowanego wspólnie przez wodzisławski Cech, Powiat Wodzisławski oraz samorządy miejskie i gminne. W tym roku gospodarzem uroczystej gali wręczenia statuetek była gmina Gorzyce.

- To już 18. edycja uroczystości uhonorowania przedsiębiorców powiatu wodzisławskiego statuetką Powiatowy Lider Przedsiębiorczości. Ta kolejna edycja świadczy o tym, iż rozwój firm w naszym powiecie staje się bardzo dynamiczny - mówi Elżbieta Lewandowska z Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. - Każdy następny rok pozwala wyróżnić zaangażowanie przedsiębiorców w nieustanny rozwój na rynku, prowadzenie zdrowej konkurencji, wprowadzanie nowatorskich technologii oraz ich aktywny udział w życiu społecznym - dodaje. Elżbieta Lewandowska podkreśla, że celem konkursu jest m.in. wspieranie rozwoju lokalnych firm, wzmacnianie wizerunku przedsiębiorstw, przez promowanie tych, którzy rzetelnie prowadzą działalność gospodarczą oraz promują etykę w działalności gospodarczej.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły Gorzyczanie, Olzanki, Vocalsi oraz Marta Wachtarczyk, która zagrała utwór na skrzypcach. Całej imprezie towarzyszyła zabawa taneczna z zespołem Jack&Band. Organizatorami konkursu są: Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Ślą, Miasto Wodzisław Śl., Miasto Radlin, Miasto Rydułtowy, Miasto Pszów, Gmina Gorzyce, Gmina Godów, Gmina Mszana, Gmina Lubomia, Gmina Marklowice. Ich przedstawiciele zasiadają w kapitule konkursu.


Firmy, które otrzymały tytuł „Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości”: Bodtech z Wodzisławia Śl. (firma należąca do grupy BOD – jednego z największych producentów szerokiej gamy złączy, zaworów i części do szyb samochodowych), Meble na wymiar Krystian Brachman z Radlina (firma zajmująca się produkcją mebli na wymiar dla klientów indywidualnych oraz firm), FHU Mebel Marzena Balińska z Rydułtów (zakład stolarski specjalizujący się w produkcji mebli na wymiar, do zabudowy), Meble Porwoł z Pszowa (producent mebli na zamówienie), Moric Drzwi z Czyżowic (producent stolarki drzwiowej), Brago z Godowa (detaliczny sklep wielobranżowy), Kabel System z Mszany (konfekcjoner wiązek kablowych, adapterów testowych, przewodów pomiarowych i diagnostycznych głównie dla przemysłu samochodowego), Gospodarstwo Rolne Agnieszka Jastrzębska z Lubomi (przedsiębiorstwo specjalizujące się głównie w produkcji roślinnej kukurydzy, pszenicy ozimej, pszenżyta ozimekgo oraz gryki), P&C Centergum z Marklowic (serwis ogumienia i obsługi kół samochodowych i motocyklowych), ZUH Auto-Elektro Nowicki & Syn Zbigniew Nowicki z Rydułtów (wykonawca usług motoryzacyjnych). Tegoroczni laureaci dołączyli do grona 196 firm, które w ciągu minionych osiemnastu lat konkursu zdobyły już tytuł Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości.