Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON?

09.05.2019 10:12 | 0 komentarzy | MP

Każdy zakład pracy mający na celu oszczędności w zatrudnianiu pracowników, poszukuje sposobsów na uzyskanie dofinansowań, zmniejszenie kosztów na ZUS, realizuje projekty unijne lub uczestniczy w innych formach wsparcia dla przedsiębiorstw.

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Współpracując z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami okazuje się, że duże pieniądze można zaoszczędzić zatrudniając osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, jak również u tych którzy aktualnie są zatrudnieni. Będąc pełnomocnikiem ds. PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) w zakładach pracy na terenie Raciborza i okolic na przestrzeni kilku lat udało się uzyskać około 1,2 miliona złotych, w tym 100 tysięcy złotych zwrotu (za okres 3 lat) za nieprawidłowe naliczanie kosztów oraz coroczne oszczędności sięgające kwoty 77 tysięcy.

Umożliwiłem uzyskanie dodatkowych oszczędności zakładom pracy zatrudniającym powyżej 25 osób, rezygnując całkowicie z kosztów ponoszonych na PFRON.

Uzyskana na przestrzeni 10 lat wiedza, na którą składały się zrealizowane co miesięczne wnioski, złożone sprawozdania oraz uczestnictwo w kontrolach Śląskiego Oddziału PFRON czy też PIP pozwoliły na jeszcze większą realizację zadań z zakresu dofinansowań dla zakładów pracy.

Każdy zakład, nie tylko ZPCHR (Zakład Pracy Chronionej), może zatrudnić osoby z uzyskanym stopniem niepełnosprawności. Nie ma praktycznie większych przeciwwskazań do zatrudnienia takich pracowników. Zdarza się często, że osoby takie już posiadają stosowne orzeczenie lecz obawiają się je ujawnić przed pracodawcą z uwagi na obawę o miejsce pracy co jest błędnym myśleniem.

Uczestnicząc w naradach, spotkaniach, rozmawiam z pracownikami którzy mają już wyrobioną „historię choroby”, chcąc tym samym pomóc pracownikom, jak również zakładom pracy, zainteresowanym, wyjaśniam wszelkie procedury z tym związane w celu uzyskania stosownego orzeczenia.

Kwota dofinansowań do wynagrodzeń dla osób zatrudnionych w zależności od stopnia niepełnosprawności:

1. Lekki – 450 zł

2. Umiarkowany - 1125 zł

3. Znaczny – 1800 zł

W przypadku schorzeń specjalnych podane kwoty ulegają podwyższeniu o 600 zł.

Zachęcam do kontaktu telefonicznego, bezpłatnych spotkań i weryfikacji osób już zatrudnionych, w celu omówienia współpracy, a w szczególności znalezienia oszczędności o których mowa na wstępie.

Pełnomocnik ds. PFRON

mgr inż. Daniel Ciężkowski

Kontakt: 608 712 130 / email: biuro@biuroinfo.com

www.biuroinfo.com

Tekst sponsorowany