Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Lokalizowanie przez telefon - jak działa? Lokalizator telefonu online.

18.04.2019 10:04 | 0 komentarzy | (s)

W życiu zdarzają się różne sytuacje, a niektóre ciężko przewidzieć. Czasami tak bardzo zależy nam na zdrowiu i życiu naszych bliskich, że przychodzą nam do głowy całkiem radykalne sposoby na zapobieganie tragedii. Chcemy się jakoś uspokoić, mieć pewność, że bliska nam osoba jest bezpieczna. I w takich sytuacjach sięgamy po cuda technologii - niewątpliwie tak można powiedzieć o lokalizatorze telefonu, który z pewnością nie jeden raz pomoże nam w uspokojeniu swoich skołatanych nerwów. Jak działa i gdzie go znaleźć? Czy to jest w ogóle legalne?

Lokalizowanie przez telefon - jak działa? Lokalizator telefonu online.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwestie legalności

Tak, to jest legalne. Zapewne zdziwi to teraz niejedną osobę, która trwała w przekonaniu, że absolutnie nie wolno tego robić bo inaczej wpadnie nam do domu policja, zakuje w kajdanki i odwiezie do aresztu. To rozwiązanie, które chcemy przedstawić jest w 100% legalne, ponieważ musimy mieć absolutną zgodę drugiej osoby, bo bez niej - nie zainstalujemy specjalnej aplikacji. Oczywiście, zapewne zdarzy się ktoś, kto wykona to podstępem... Ale tego już nie polecamy.

Jak działa lokalizator?

Każdy inaczej, to fakt. Niektóre nie działają wcale, bo trzeba mieć odpowiednie zaplecze, żeby np. lokalizować telefon po numerze telefonu. A większość absolutnie go nie ma - takie działania bowiem zarezerwowane są dla policji i służb specjalnych, nie dla prostego człowieka, który wymyślił sobie prowadzenie serwisu z lokalizacją telefonu. Są jednak i takie, które wykorzystują proste rozwiązania, które absolutnie działają jak np. www.i-mobi.pl - tutaj trzeba wykupić specjalny dostęp, wspomóc się aplikacją i dopiero wtedy poznajemy efekty w postaci zlokalizowania danego telefonu.

Warto również wspomnieć, że strona, o której piszemy, ma również dodatkowe funkcje np. podgląd SMS-ów oraz połączeń, również w specjalnym panelu, z którego prowadzimy wszelkie działania.

Dlaczego ludzie to robią?

Powodów jest wiele i zdecydowanie żaden nie jest przyziemny, jak by się wszystkim wydawało.

Pierwszy powód jest taki, że rodzice są zmartwieni o swoje dzieci. Zarówno małe, jak i te większe. Muszą wiedzieć, że maluchy dotarły bezpiecznie do i ze szkoły. W przypadku dużych dzieci - chodzi o nastoletni bunt. Rodzice mają dostęp do SMS-ów i połączeń zbuntowanego nastolatka, dzięki czemu mogą chociaż w jakimś stopniu kontrolować ich poczynania.

Drugi jest taki, że chcemy zadbać także o osoby starsze, którym w wyniku stresu lub choroby, czasami zdarzy się zapomnieć gdzie są. Gdyby nie było lokalizatora - mogłoby to być jak szukanie igły w stogu siana.

Czasami gdzieś po prostu zostawiamy telefon albo wydaje nam się, że go zgubiliśmy i dzięki lokalizatorowi możemy go szybko znaleźć.

Z tego rozwiązania korzysta również wiele innych osób np. szefowie firm, którzy częściej przebywają poza placówką firmy, a chcą wiedzieć, że pracownicy są na swoim miejscu pracy, a nie gdzieś indziej.

Materiał zewnętrzny