Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Teren po byłym basenie w Rydułtowach sprzedany

22.03.2019 07:57 | 6 komentarzy | mak

Atrakcyjna działka po byłym basenie otwartym przy ul. Bema w Rydułtowach została sprzedana. Nowy właściciel zapłacił za nią ponad 1,2 mln zł. Na razie nie ma wobec niej konkretnych planów.

Teren po byłym basenie w Rydułtowach sprzedany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z pewnością wielu mieszkańców Rydułtów zauważyło, że teren po byłym basenie otwartym przy ul. Bema ulega sporym zmianom. Wycięto drzewa, trwa porządkowanie działki. To działania, za które odpowiada nowy właściciel. Bo działka nie jest już miejska. Została sprzedana.

Przetarg związany ze sprzedażą terenu o łącznej powierzchni 2,0841 ha odbył się kilka miesięcy temu. Cena wywoławcza wynosiła 992 tys. zł netto (ok. 1,22 mln zł brutto). Zgłosił się jeden zainteresowany. Ostatecznie kupiła teren za kwotę ponad 1,23 mln zł brutto. Nowy właściciel jest związany z rydułtowską firmą transportową Migrex.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Skontaktowaliśmy się z nowym właścicielem działki - prezesem firmy Migrex, żeby zapytać, czy ma już jakieś plany związane z zakupionym terenem. - Na razie nie ma żadnych planów - odparł.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu Rydułtowy planowały w tym miejscu budowę basenu krytego. Ostatecznie jednak pomysł upadł. Powodem był brak źródeł finansowania. Z miejskiego budżetu, bez wsparcia środków unijnych, tak kosztowne zadanie okazało się niemożliwe do realizacji.

(mak)

Zacięta licytacja

Rydułtowskim urzędnikom udało się sprzedać jeszcze jeden atrakcyjny teren. Tym razem chodzi o działkę graniczącą z ulicą Raciborską, ale z dojazdem od strony ul. Czernickiej. Teren zajmuje prawie 30 arów. Co ciekawe - zainteresowanie było ogromne. Choć początkowo nic na to nie wskazywało.

Pierwszy przetarg odbył się we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas cena wywoławcza wnosiła 147 tys. zł brutto. Teoretycznie kilka podmiotów wyraziło chęć udziału w licytacji, ale ostatecznie nikt do niej nie przystąpił. Na początku marca miasto ogłosiło drugi przetarg. Tym razem cena wywoławcza była dużo niższa, bo już 110,7 tys. zł brutto. Zgłosiły się 4 podmioty i wzięły udział w licytacji. Walka o działkę była zacięta. Teren został sprzedany za 217,7 tys. zł brutto! Czyli dużo więcej, niż wynosiła cena wywoławcza w pierwszym przetargu, do którego nikt nie stanął. Akt notarialny dopiero zostanie podpisany.

W planie zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową.