Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

PKS - dobra praca dla kierowców i mechaników

20.03.2019 10:04 | 0 komentarzy | MP

Stabilność zatrudnienia, płatny czas wolny pomiędzy kursami, dodatki do pensji, finansowanie kursów i szkoleń - to wszystko oferuje swoim pracownikom PKS w Raciborzu.

PKS - dobra praca dla kierowców i mechaników
Waldemar Olszówka, wieloletni pracownik raciborskiego PKS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Raciborzu to stabilna finansowo firma z długoletnią tradycją. Na raciborskim rynku jest liderem w transporcie publicznym. W przedsiębiorstwie praktycznie nie występuje rotacja pracowników - osoby, które związały się z raciborskim PKS-em, pracują w nim przez długie lata. Jednak starzenie się załogi skłania do poszukiwania nowych pracowników, co na konkurencyjnym rynku pracy nie jest łatwe. Dlatego raciborski PKS sięga po wyjątkowe narzędzia.

Wzrost wynagrodzeń i dodatki do pensji

Regularnie wypłacana, w pełni "ozusowana" pensja to w przypadku raciborskiego PKS-u standard. W ostatnim czasie pracownicy otrzymali podwyżki, otrzymują również dodatki stażowe, a także dodatek motywacyjny za wykonywanie swoich obowiązków.

Ponadto osobom, które zdecydowały się związać z PKS-em, wypłacany jest przez dwanaście miesięcy specjalny dodatek za przejście do firmy, który po roku zamieniany jest na dodatek stażowy.

Elastyczny czas pracy

Co do zasady kierowcy najbardziej potrzebni są w tzw. szczytach przewozowych, tj. od godz. 6.00 do godz. 8.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 17.00. Czas pomiędzy szczytami przewozowymi kierowcy mogą spędzać poza firmą, załatwiając swoje prywatne sprawy. Wszystko to w ramach pełnopłatnych godzin.

Firma się rozwija

Władze naszego PKS-u sukcesywnie modernizują tabor przedsiębiorstwa. Nowe samochody wyposażone są w wygodne fotele oraz klimatyzację, co przekłada się na większy komfort zarówno pasażerów jak i kierowców.

Poza tym firma nieustannie się rozwija. PKS już kilka lat temu rozszerzył swoją działalność na powiat wodzisławski. Teraz otwierają się perspektywy na przejęcie części rynku w powiecie kędzierzyńskim. Stabilność przedsiębiorstwa gwarantują również nowe rozwiązania prawne, które cedują na powiaty obowiązek organizacji transportu publicznego. Dla PKS-u oznacza to pewne pieniądze za wykonane usługi transportowe.

- Transport jest trudną działką, ale przyszłość i tak jest związana z transportem publicznym - mówi na zakończenie prezes PKS-u Damian Knura.

Damian Knura, prezes PKS w Raciborzu

- Oferujemy miejsca pracy nawet dla osób, które nie posiadają prawa jazdy kategorii "D". Jesteśmy w stanie sfinansować taki kurs, po to żeby nowy pracownik związał się z nami na lata. Poszukiwani są przede wszystkim kierowcy. Zarówno mężczyźni jak i kobiety. Panie są szczególnie cenione w firmie, gdyż pozytywnie wpływają na jej wizerunek, są również chwalone przez pasażerów za swoją kulturę. Praca czeka również na mechaników samochodowych. Kładziemy nacisk na szkolenia naszych pracowników. Pomagamy w zdobyciu kolejnych kwalifikacji, finansujemy kursy spawacza, elektryka samochodowego czy szkolenia okresowe dla kierowców - mówi Damian Knura, prezes PKS w Raciborzu.

Waldemar Olszówka pracuje w raciborskim PKS od 12 lat. Chwali sobie warunki pracy oraz jej... różnorodność. - Linie się zmieniają, czasem jakaś wycieczka wpadnie, zawsze są jakieś nowe wyzwania. To lubię - mówi doświadczony kierowca.

47-400 Racibórz
ul. Środkowa 5
tel. 32 415 33 80
www.pksraciborz.pl

Pobierz prezentację w pdf >>> PKS Racibórz Dobra Praca i Edukacja.pdf

Prezentacja jest publikowana w ramach pierwszego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego i portalu Nowiny.pl.

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: m.pilch@nowiny.pl 

Zobacz również szczegóły tutaj www.nowiny.pl/biznes/147683-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna.html 

Tekst sponsorowany