Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Medhouse – tam wspierają i cenią pracowników

28.02.2019 00:00 | 0 komentarzy | MK

Aktualne trendy na rynku pracy i braki kadrowe, z jakimi borykają się pracodawcy, kreują nowe spojrzenie na politykę personalną w firmach. Jeszcze kilka lat temu mianem dobrego pracodawcy określano firmę, która oferowała dobre wynagrodzenie i gwarancję zatrudnienia. Dziś to już za mało, a oczekiwania wobec firm są zdecydowanie większe. Centrum Medyczne Medhouse od lat stwarza odpowiednie warunki do pracy. Z kolei pracownicy odwdzięczają się większą efektywnością i lojalnością. - Praca nie musi być przykrym obowiązkiem, może dawać także satysfakcję i dumę - podkreśla Dariusz Graczyk, prezes zarządu Centrum Medycznego Medhouse.

Medhouse – tam wspierają i cenią pracowników
Siedziba Centrum Medycznego „MEDHOUSE” przy ul. Radlińskiej 68 w Wodzisławiu Śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownicy sercem firmy

Medhouse na medycznej mapie powiatu wodzisławskiego prężnie działa od prawie 10 lat. Placówka świadczy usługi medyczne na najwyższym poziomie, a oferta medyczna jest bardzo szeroka. Pacjenci mogą skorzystać z szeregu poradni m.in. takich jak: alergologia, chirurgia, dermatologia, endokrynologia, gastrologia, ginekologia, kardiologia, laryngologia, pediatria, neurologia, okulistyka, ortopedia, urologia oraz stomatologia. W tym samym budynku znajduje się również apteka Medhouse, w której pacjenci oprócz realizacji recept mogą także uzyskać konsultacje farmaceutyczne u magistrów farmacji. Placówkę każdego dnia odwiedza ponad 400 osób. To około 100 tys. pacjentów rocznie. – Jesteśmy dumni, że tyle osób nam zaufało - mówi Dariusz Graczyk. - Przede wszystkim jest to zasługa naszej kadry pracowników - dodaje. Dlatego stawiając na pierwszym miejscu dobro pacjentów, nie zapomina o zapewnieniu odpowiednich warunków współpracownikom. - Sercem naszej firmy są pracownicy - podkreśla prezes Medhouse.

Ważna jest atmosfera

Benefity i satysfakcja z pracy to jeszcze za mało, aby zbudować dobrą i długotrwałą relację z pracownikiem. - Karnet na siłownię, opieka zdrowotna czy talony do sklepów odzieżowych, to tylko niektóre ze sposobów, jakimi obecnie firmy dbają o kondycję i morale swoich pracowników. To, co kiedyś było postrzegane jako atrakcyjny bonus i ewenement, dziś przerodziło się w element zarządzania, który wprowadza wiele firm. W Medhouse nie funkcjonuje on jednak od wczoraj, ale od wielu lat - mówi Dariusz Graczyk. Jego zdaniem kluczową rolę odgrywają także humor, wzajemny szacunek i zgrany zespół. - Dbamy, by w firmie była dobra atmosfera, by pracownicy mieli poczucie satysfakcji, wspieramy ich rozwój oraz by wzmacniały się więzi między nimi - dodaje. Dlatego organizowane są spotkania okolicznościowe np. z okazji Dnia Kobiet oraz szkolenia wyjazdowe z elementami integracyjnymi. A sam szef nie stroni od żartów z pracownikami. – To skraca dystans - wyjaśnia.

Wzajemne zaufanie i odpowiedzialność

Dariusz Graczyk doskonale zdaje sobie sprawę, że jeżeli pracownik jest szczęśliwy, to lepiej sprawdza się w pracy. Nie jest to wcale tak mocno związane z wysokością wynagrodzenia, jak się powszechnie uważa. Bardzo istotne jest także równe traktowanie i otoczenie taką samą opieką wszystkich współpracowników. - Pracują u nas osoby z dużą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, które chętnie pomagają innym. Właśnie w taki sposób dbamy także o poczucie bezpieczeństwa naszych współpracowników. Wspieramy ich w różnych życiowych sytuacjach, pomagamy w rozwiązywaniu problemów, czasami bardzo osobistych. U nas naprawdę można liczyć na innych - zapewnia prezes Medhouse. Dodaje, że czasem myśli pracowników krążą wokół naglących spraw domowych, trudno się jest im skoncentrować i odnaleźć w pracy. Dlatego każdy pracodawca powinien mieć na uwadze, że poza życiem zawodowym jest również to prywatne. - Przeważającą część naszej kadry stanowią kobiety. Na przestrzeni lat nauczyłem się rozumieć i akceptować, że dla matek najwyższym priorytetem są ich dzieci. Zdarza się, że taka mama musi wcześniej wyjść z pracy, bo np. dziecko ząbkuje albo trzeba je wcześniej odebrać z przedszkola - mówi. - Udaje się nam wspólnie znaleźć kompromis dzięki dużej elastyczności w pracy oraz w oparciu o wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialność - dodaje.

(juk)

 

Dariusz Graczyk, prezes zarządu Centrum Medycznego Medhouse

Dobry pracodawca to taki, który potrafi znaleźć złoty środek w relacjach między pracownikiem a pracodawcą, który stara się wyważyć między potrzebami firmy a potrzebami osobistymi pracownika, który oferuje możliwość rozwoju. Jako prezes Centrum Medyczne Medhouse kieruje się właśnie tymi zasadami. Staram się również by ludzie, z którymi współpracuję, po prostu dobrze się czuli.

Lucjan Hajto, lekarz medycyny specjalista chorób wewnętrznych

Pracę w Medhouse cenię przede wszystkim za profesjonalizm tutejszych ludzi. Począwszy do rejestracji, po zespół pielęgniarski, laboratoryjny a skończywszy na kierownictwie. Pracowałem w różnych miejscach, ale tutaj praca jest zorganizowana na wysokim poziomie. A jest to ważny element w zawodzie lekarza.

Aleksandra Oślizło, kierownik przychodni

Jestem bardzo zadowolona z pracy w Medhouse, ponieważ daje mi ona szerokie możliwości rozwoju. Atmosfery, która tutaj panuje, nie zamieniłabym na żadną inną. Pracuję w młodym, dynamicznym zespole, który cenię, na który w każdej sytuacji mogę liczyć. Nasze relacje cementują wspólne wyjazdy i szkolenia organizowane przez firmę. Zatrudnienie tutaj mogę polecić każdemu, kto szuka stabilnej pracy w miłym gronie.

CENTRUM MEDYCZNE „MEDHOUSE“
Radlińska 68, 44-300 Wodzisław Śląski

Rejestracja telefoniczna:
tel. 32 459 10 10
Czynne: pon.-pt. w godz. 7.00–20.00, sob. 8.00–14.00

www.medhouse.pl 

Pobierz prezentację w pdf >>>Medhouse_prezentacja pracodawcy.pdf


Prezentacja jest publikowana w ramach pierwszego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego i portalu Nowiny.pl.

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl 

Zobacz również szczegóły tutaj www.nowiny.pl/biznes/147683-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna.html 

Tekst sponsorowany