środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Nie tylko cena - czyli czym próbują się wyróżniać deweloperzy oferujący nowe mieszkania

01.02.2019 11:30 | 0 komentarzy | MK

Rynek deweloperski kwitnie: nowe mieszkania powstają niezwykle szybko, ich ceny wzrastają równie dynamicznie, a chętnych na zakup nieruchomości nie brakuje. Nie wystarczy jednak konkurować już jedynie ceną, by w łatwy sposób znaleźć i zachęcić potencjalnych klientów do zapoznania się z ofertą, a branża staje się coraz bardziej konkurencyjna. Dodatkowo, deweloperom często zależy na szybkiej sprzedaży mieszkań, które mogłyby sfinansować finalizację inwestycji. Czym zatem wyróżniają się deweloperzy, którzy oferują nowe mieszkania i jak przyciągają klientów?

Nie tylko cena - czyli czym próbują się wyróżniać deweloperzy oferujący nowe mieszkania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Specjalne zniżki i oferty

Deweloperzy starają się kusić potencjalnych nabywców mieszkań atrakcyjnymi rabatami, sięgającymi 10% wartości nieruchomości. Inni oferują darmowe miejsca parkingowe (koszt takiego miejsca u dewelopera to często wydatek nawet 60 tysięcy złotych), pieniądze na wykończenie mieszkania w formie voucherów do wydania u partnerów (na przykład kilkanaście tysięcy złotych na sprzęt kuchenny czy płytki firmy zaprzyjaźnionej z deweloperem - taki rabat jest bardzo interesujący dla nabywców, którzy szukają oszczędności związanych z wyposażeniem mieszkania). Popularne wśród deweloperów jest także uregulowanie kosztów aktu notarialnego czy formalności związanych z uzyskaniem operatu - wyceny domu.

W przypadku niektórych deweloperów, ciekawym i efektywnym zabiegiem jest rozdawanie bonów na wycieczki zagraniczne czy akcesoria związane z mieszkaniem.

Do specjalnych ofert można zaliczyć także wygodny rozkład płatności, szczególnie w przypadku inwestycji, które dopiero są budowane lub projektowane. Klient może zapłacić aż 90% kwoty dopiero po wybudowaniu osiedla (z jedynie dziesięcioprocentową przedpłatą), co w branży uznawane jest za działanie proklienckie, a wśród klientów cieszy się popularnością i wpływa na zaufanie do dewelopera.

Wyjątkowa infrastruktura osiedla i samych pomieszczeń

Deweloperzy wręcz stają na głowie, by oferta danego osiedla wyróżniała się na tle konkurencji. Zapewniają nie tylko miejsca parkingowe dla pojazdów, ale i schowki czy zabezpieczone miejsca dla rowerów, komórki lokatorskie czy wyjątkowe atrakcje dodatkowe. W niektórych inwestycjach nietrudno spotkać tereny rekreacyjne, mini-korty, boiska, place zabaw, a nawet siłownie - zarówno zlokalizowane zewnątrz (na przykład w pobliżu placów zabaw), jak i wewnątrz (jako adaptacja kilku pomieszczeń, zazwyczaj na parterze).

Szukając nieruchomości warto zwrócić uwagę właśnie na te kluczowe dla nas kryteria. Chcąc nabyć nowe mieszkanie lub dom (oferty dotyczą aktualnie następujących miast i okolic: Warszawa, Kraków, Wrocław) należy korzystać z rozwiązań pozwalających efektywnie dotrzeć do wymarzonych ofert.

źródło: nowe mieszkania i domy w Krakowie - obido.pl

Potencjalni klienci są kuszeni są także przestronnymi tarasami, balkonami i loggią oraz szeregiem udogodnień w samych pomieszczeniach. Nowoczesne rolety, systemy klimatyzacji czy alarmy przeciwwłamaniowe to jedynie część rozwiązań, jakie dla nabywców szykują deweloperzy. Idą oni o krok dalej, wprowadzając opcje instalacji fotowoltaiki, światłowodu czy kranów i gniazdek na zewnątrz mieszkań (balkon, taras, loggia).

Oczywiście, nadal jednymi z najważniejszych aspektów wyboru mieszkania są: cena, jakość, lokalizacja i renoma dewelopera, jednak warto wziąć pod uwagę także szereg dodatków, które oferują deweloperzy w swoich inwestycjach.

Materiał zewnętrzny