Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Czy w Pszowie Eko-Okna będą produkować okna?

11.12.2018 15:53 | 27 komentarzy | juk

Gigant w produkcji okien z raciborszczyzny zastanawia się nad rozpoczęciem działalności w Pszowie. To mogłaby być dla miasta przełomowa inwestycja. - Rozmowy są zaawansowane - słyszymy w pszowskim magistracie.

Czy w Pszowie Eko-Okna będą produkować okna?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Eko-Okna są obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Firma zatrudnia ponad 5,7 tys. osób, które dzienne produkują tysiące sztuk gotowych okien, drzwi i akcesoriów stolarki okiennej. Jest szansa, że to potężne przedsiębiorsto znajdujący się w Kornicach (niewielka miejscowość w powiecie raciborskim) rozpocznie swoją działalność również w Pszowie.

Firma jest zainteresowana dwiema miejskimi działkami przy ul. Kraszewskiego (w okolicach hałdy Wrzosy). - Nasze rozmowy z firmą Eko-Okna są na zaawansowanym etapie - mówi Franciszek Sobala, kierownik referatu inwestycji, gospodarki komunalnej i nieruchomości z urzędu miasta w Pszowie. W ostatnim czasie przedstawiciele przedsiębiorstwa wysłali do pszowskiego magistratu pismo, w którym zawarli niezbędne wymogi do rozpoczęcia działalność w mieście. Poruszono w nim problematyczne kwestie dotyczące drogi dojazdowej do działek oraz linii wysokiego napięcia przez nie przechodzących.

Franciszek Sobala nie ukrywa, że gdyby firma rozpoczęła działalność w Pszowie, to z perspektywy miasta byłaby to przełomowa inwestycja. - Dla mieszkańców oznaczałoby to wiele nowych miejsc pracy - mówi. Z kolei podatkami firma podreperowałaby miejski budżet. Z uwagi na tajemnicę handlową Sobala nie podaje jednak więcej informacji w tej sprawie.

(juk)