Piątek, 16 listopada 2018

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Pożyczka leasingowa – czy warto ją zaciągnąć?

04.11.2018 15:42 | 0 komentarzy | (s)

Każda firma, której zależy na sukcesie w branży, powinna dążyć do rozwoju. To wymaga sporych nakładów finansowych, niezbędnych m.in. do unowocześnienia linii produkcyjnych, rozszerzenia działalności. Dlatego wielu przedsiębiorców sięga po zewnętrzne formy finansowania – jedną z nich jest pożyczka leasingowa. Dowiedz się na czym polega i sprawdź, czy to korzystne dla Ciebie rozwiązanie.

Pożyczka leasingowa – czy warto ją zaciągnąć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożyczka leasingowa to jedna z zewnętrznych form finansowania, dzięki której przedsiębiorcy mogą rozwijać firmy bez obaw o zachwianie płynności. Uproszczona procedura, szybka wypłata środków, atrakcyjne warunki – to najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Komu dedykowana jest leasingowa pożyczka?

Leasingowa pożyczka to produkt finansowy skierowany do szerokiej grupy firm. O tego rodzaju wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, które chcą sfinansować zakup:

  • maszyn przemysłowych,
  • urządzeń IT,
  • sprzętu medycznego,
  • maszyn rolniczych,
  • samochodów osobowych,
  • samochodów dostawczych, ciężarowych itp. 

Pożyczka skierowana jest więc nie tylko do przedsiębiorców, ale również rolników prowadzących swoje gospodarstwa.

Pożyczka na uproszczonych zasadach

Pożyczka leasingowa jest produktem finansowym, który łączy w sobie cechy leasingu oraz kredytu bankowego. Przyznawana jest w oparciu o uproszczone procedury, dzięki czemu większość przedsiębiorców ma szansę na uzyskanie tego rodzaju wsparcia finansowego.

Podstawą formalności jest złożenie wypełnionego wniosku. Do niego należy dołączyć m.in. komplet dokumentów potwierdzających istnienie firmy, oświadczenie o wysokości obrotów lub zaświadczenie potwierdzające sytuację finansową przedsiębiorstwa. Niektóre firmy mogą wymagać także informacji o niezaleganiu z zobowiązaniami wobec ZUS oraz urzędu skarbowego. 

Pożyczka leasingowa – najważniejsze zalety

Pożyczka leasingowa to rozwiązanie finansowe, które niesie za sobą wiele korzyści dla osób prowadzących rolniczą oraz pozarolniczą działalność gospodarczą.

  • Możliwość rozwoju firmy nawet przy minimalnym kapitale własnym

Przedsiębiorca wcale nie musi angażować dużego kapitału, aby mieć szansę na rozwój firmy. Pożyczka leasingowa pozwala sfinansować nawet 100% wartości przedmiotu.

  • Możliwość zaciągnięcia pożyczki w walutach obcych

Pożyczka wcale nie ogranicza się wyłącznie do polskiej waluty. Decydując się na tego rodzaju wsparcie finansowe, można liczyć na pożyczkę także w euro.

  • Możliwość zachowania płynności finansowej

Brak konieczności angażowania całej nadwyżki kapitału lub znacznej jego części pozwala uchronić się przed utratą płynności finansowej. Przedsiębiorstwo spłaca zobowiązanie w miesięcznych ratach, których wysokość ustalana jest adekwatnie do sytuacji finansowej firmy.

  • Atrakcyjne ceny finansowanych przedmiotów

Niektóre firmy, np. PKO Leasing, współpracują z dostawcami. Dzięki temu pożyczkobiorca może liczyć na atrakcyjne ceny przedmiotów finansowanych pożyczką. Przekłada się to więc na obniżenie wysokości miesięcznych rat oraz kosztów całego zobowiązania.

Pożyczka leasingowa może okazać się dobrym rozwiązaniem, które wspiera rozwój przedsiębiorstwa. Porównaj więc dostępne oferty i wybierz opcję najbardziej zbliżoną do potrzeb Twojej firmy.

Materiał zewnętrzny