Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Gminy powiatu wodzisławskiego zwracają się ku Jastrzębiu

13.10.2018 07:00 | 32 komentarze | art

Podczas II Międzynarodowej Konferencji Gospodarczej w Jastrzębiu Zdroju, włodarze Godowa, Jastrzębia-Zdroju i Mszany podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz utworzenia wspólnej oferty inwestycyjnej „Partnerzy w biznesie” oraz działania na rzecz rozwoju i promocji gospodarczej.

Gminy powiatu wodzisławskiego zwracają się ku Jastrzębiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sygnatariusze dokumentu zadeklarowali działania na rzecz wspólnie prowadzonej promocji gospodarczej. Włodarze gmin są też zainteresowani przygotowaniem wykwalifikowanych kadr w oparciu o profile kształcenia zgodne z potrzebami lokalnego rynku pracy.

Jastrzębie, Godów i Mszana chcą współpracować m.in. w zakresie tworzenia wspólnej oferty dla inwestorów i firm zainteresowanych rozwojem w regionie. Ich celem jest zwiększanie możliwości rozwoju i zagospodarowania kolejnych terenów inwestycyjnych, zarówno tych objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej, jak i oferowanych poza terenami strefowymi.

To nie pierwsze działania, jakie Godów i Mszana chcą realizować wspólnie z Jastrzębiem. Przed laty obie gminy wspólnie z Jastrzębiem wybudowały na własnym terenie kanalizację sanitarną, są współwłaścicielami Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Dążą – na razie bezskutecznie – do opuszczenia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu i przeniesienia się w kwestii zaopatrywania wody do JZWiK. Również mieszkańcy gmin sąsiadujących z Jastrzębiem coraz częściej zaczynają postrzegać to miasto, jako atrakcyjniejsze i oferujące większe możliwości od Wodzisławia Śl.

(art)