Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Szpital podziękował darczyńcom za pomoc [ZDJĘCIA]

10.09.2018 12:31 | 0 komentarzy | juk

W piątek (7.09) władze wodzisławskiego szpitala spotkały się z darczyńcami - przedsiębiorcami, którzy pomogli w zakupie specjalistycznych nowoczesnych łóżek.

Szpital podziękował darczyńcom za pomoc [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

29 łóżek już podarowano. W najbliższych dniach dotrze jeszcze 6 specjalistycznych z ramą ortopedyczną. W zakupie sprzętu o wartości ponad 100 tys. zł, który w ostatnim czasie trafił do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach, włączyło się prawie 40 przedsiębiorców.

Wszystko dzięki akcji zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą w Wodzisławiu Śl., lokalne stowarzyszenie „Razem na Szybiku” oraz dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorotę Kowalską. - Byłam kiedyś uczestnikiem jednego ze spotkań wodzisławskiej Izby Gospodarczej. Pomyślałam wtedy, że gdyby przedsiębiorcy byli w stanie wesprzeć nasz szpital, to byłoby super. Ten pomysł kiełkował i dziś możemy świętować jego efekty - mówiła podczas uroczystości dyrektor Kowalska. Podkreśliła, że gdyby nie pomoc i zaangażowanie przedsiębiorców inicjatywa nie miałaby miejsca.

Dzięki zgromadzonym środkom udało się nie tylko zakupić nowe łóżek o bardzo wysokiej jakości, ale co za tym idzie – poprawić komfort pobytu pacjentów w szpitalu. – Łóżko to też narzędzie pracy lekarza – podkreśla ordynator oddziału chirurgii urazowej dr Maciej Wrotniak. Jak zauważył, stare łóżka, pomimo potrójnego zabezpieczenia przed odleżynami, takiej gwarancji pacjentom nie dawały. Teraz ma to się zmienić. Do tej pory 21 łóżek trafiło na: Oddział Chorób Wewnętrznych I (5 sztuk), Oddział Chorób Wewnętrznych II (5 sztuk) oraz Oddział Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej (11 sztuk). Zakup łóżek koordynował jeden z darczyńców Sebastian Kowalski. - W biznesie najważniejszy jest pomysł a później zaangażowanie. Tutaj ani pierwszego, ani drugiego nie brakowało. Te łóżka dadzą komfort pacjentom, ale i personelowi – mówi.

Władze szpitala chcąc uhonorować przedsiębiorców, którzy włączyli się w inicjatywę, stworzyły specjalną tablicę. Ma ona niebawem pojawić się w głównym holu wodzisławskiej lecznicy.