Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Rafako Gala Energetyka 2018. Pierwsze Orły dla rafakowców

07.09.2018 19:36 | 0 komentarzy | ma.w

2019 będzie siedemdziesiątym rokiem działalności raciborskiego Rafako. Obchody Dnia Energetyka - 7 września 2018 roku - zainaugurowały świętowanie jubileuszu. Wprowadzono wiele zmian w ceremonii nadawania odznak i tytułów w spółce. Zarząd chwalił się "oczekiwanymi wynikami".

Rafako Gala Energetyka 2018. Pierwsze Orły dla rafakowców
po raz pierwszy wręczono najlepszym pracownikom Orły Rafako
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezes Agnieszka Wasilewska - Semail podkreślała, że Rafako osiągnęło w minionych miesiącach "wynik spodziewany, bez niespodzianek i manowców". - Chcemy aby rynek postrzegał nas jako firmę zdrową - dodała. Spółka zaczyna być coraz bardziej aktywna w sektorze olejowo - gazowym, interesuje się nowymi segmentami. - Nie będziemy czekać ma zmiany - podkreślała prezes mówiąc do załogi.

Członek rady nadzorczej Małgorzata Wiśniewska nazwała Rafako marką znanć może bardziej niż Wedel. - To ludzie są tu najważniejsi, od wytwórni przez projektantów i obszary wsparcia. To cała rzesza wspaniałych ludzi - stwierdziła. Przypomniała, że Rafako zarządza wielkimi kontraktami i odpowiada za projekt Jaworzno - największy kontrakt energetyczny w Polsce. - Sprostaliśmy unowocześnianiu Rafako przez ostatnie lata. Żeby była to jak najnowocześniejsza spółka - zaznaczyła M. Wiśniewska. Mówiła też: Na giełdzie dzieją się niezwykłe rzeczy. Proszę o zrozumienie i szacunek dla tego co robi zarząd. To co widać na giełdzie, to nie wina Rafako.

Uhonorowano "Zasłużonych dla Rafako", najlepszych tegorocznych pracowników oraz rafakowców z najdłuższym stażem. Po raz pierwszy wręczono Orły Rafako - stauetki i nagrody finansowe.

Zasłużeni dla Rafako, to dotąd najważniejsze z rafakowskich wyróżnień, przyznawane od 44 lat. W 2018 roku odznaczeni zostali: Krzysztof Bieniek, Tadeusz Gawryluk, Jerzy Hajda, Zdzisław Igielski, Paweł Kędzierski, Adam Koczwara, Janina Lipińska, Norbert Malejka, Jolanta Markowicz, Krzysztof Paszenda, Zbigniew Pawlus, Roman Plewa, Marek Sobota, Józef Stopa i Jan Wiecha.

W kategorii Spawacz Roku wyróżnieni zostali: Tomasz Bialik, Wacław Fojcik, Andrzej Fryga, Leszek Kita i Mirosław Tril. Nagrodzono także Pracowników Produkcji Roku, którymi zostali: Dariusz Cwik, Jan Lasak i Andrzej Seeman. Najlepsi Uczniowie 2018 to: Patryk Borzucki i Marcin Kollek.

Przyznane po raz pierwszy Orły Rafako, decyzją Kapituły Wyróżnień uzyskali: Piotr Kędzierski; Artur Ostapiński i Radosław Tlon (projektowanie, badanie i rozwój), Sebastian Kieś (pozyskanie i realizacja kontraktu), Ewa Bielecka (wsparcie organizacyjne).