Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Sprzedaż nieruchomości położonej w Kobyli

10.08.2018 12:14 | 0 komentarzy | MP

To już kolejny ogłoszony przez Urząd Gminy w Kornowacu przetarg na zbycie tej nieruchomości. Kilka lat temu przedszkole przeniesione zostało do budynku szkoły przy ulicy Głównej.

Sprzedaż nieruchomości położonej w Kobyli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek opustoszał i niestety jest obecnie bardzo zaniedbany. Potrzebny jest inwestor z pomysłem na tę nieruchomość. Budynek przy Willowej w Kobyli był wystawiony w przetargu już dwa lata temu. Wtedy kwota była dość zaporowa – prawie 400 tys. zł. Teraz jednak po kolejnej nieudanej próbie sprzedaży nieruchomości gmina postanowiła zachęcić potencjalnych inwestorów bardzo przystępną ceną wywoławczą – 170 tys. zł.

Co można tam zrobić? Począwszy od adaptacji na zwykły budynek mieszkalny (na dole są pomieszczenia po byłym przedszkolu, a u góry wydzielone są 2 mieszkania, które dawniej przeznaczone były dla nauczycieli), poprzez np. dom spokojnej starości (piękna, malownicza i cicha okolica, z ładnym sadem tuż obok budynku), aż do innych pomysłów jakie kupujący będzie chciał tam zrealizować. W miejscowym planie nieruchomość jest oznaczona na cele mieszkaniowo-usługowe.

W skład wystawionej w przetargu nieruchomości wchodzi jednak nie tylko budynek po byłym przedszkolu, ale także działka - blisko 3400 m kw. Oferta jest zatem naprawdę korzystna. Czy tym razem znajdzie się ktoś z sensownym pomysłem na byłe przedszkole? Okaże się już niebawem, przetarg odbędzie się we wrześniu.

Nieruchomość oznaczona numerem działki 1132/270 zabudowana jest budynkiem byłego przedszkola (parter) z częścią mieszkalną (piętro) o łącznej powierzchni użytkowej 231,20 m2. Budynek został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku. Na piętrze budynku znajdują się dwa lokale mieszkalne. Działka nr 1133/270 jest niezabudowana. Nieruchomość jest położona w jednej z najbardziej malowniczych części sołectwa Kobyla, w odległości zaledwie 5 kilometrów od centrum Raciborza.

Przeznaczenie nieruchomości i sposób zagospodarowania: Zabudowa mieszkaniowo-usługowa o symbolu 39 MNU-1. Zgodnie z § 9 pkt 1 lit. d uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Kobyla w Gminie Kornowac na działce nr 1132/270 znajduje się budynek byłego przedszkola podlegający ochronie dziedzictwa kulturowego i zabytków. (Uchwała Rady Gminy Kornowac Nr XIX.137.2016 z dnia 22 września 2016 r. opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z 2016 roku poz. 4905 z dnia 30 września 2016 r.).

Termin i miejsce przetargu: Przetarg odbędzie się w dniu 13 września 2018 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Gminy Kornowac – w sali obrad Rady Gminy Kornowac (Kornowac ul. Raciborska 48)

Materiał zewnętrzny