Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Radny Fita krytycznie o zwracaniu milionów przez starostę Winiarskiego

26.07.2018 12:09 | 3 komentarze | ma.w

Miejski rajca spotkał się dziś z dziennikarzami na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jeziorowej by podzielić się swymi przemyśleniami na temat rezygnacji z remontu drogi i zwrotu 2 mln zł przez starostę. - Racibórz zasługuje na lepszych włodarzy - powiedział Michał Fita.

Radny Fita krytycznie o zwracaniu milionów przez starostę Winiarskiego
Radny Raciborza Michał Fita spotkał się z dziennikarzami obok najbardziej zniszczonego fragemntu ulicy Kościuszki. Droga nie będzie remontowana, bo starosta Winiarski zrezygnował z rządowej dotacji uznając, że jest za niska w stosunku do kosztów prac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radnego niepokoi powód rezygnacji z remontu i rządowej dotacji. Wskazuje, że podobnie może stać się w przypadku budowy raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna. Fita podkreśla, że obecne tłumaczenia o niedoszacowanym kosztorysie prac mogą pojawić się także przy realizacji obwodnicy (RDRP). Rozważa wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta, na której chciałby poznać dokładne przyczyny rezygnacji z remontu ulicy Kościuszki. Dyskusja miałaby posłużyć uniknięciu problemów przy pracach nad znalezieniem wykonawcy obwodnicy miejskiej. Niewykluczone, że sprawą zajmie się komisja rewizyjna rady miasta, której Fita jest członkiem. - Pamiętajmy, że o dotacji rządowej w starostwie wiedziano już w grudniu zeszłego roku, a dopiero wiosną ogłoszono pierwszy przetarg - zaznacza M. Fita.

O radnym mówi się w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych jako ewentualnym kandydacie na prezydenta miasta. Fita nie chciał o tym rozmawiać. - Zaprosiłem media żeby wskazać problem jako przedstawiciel mieszkańców Raciborza. Chodzi o jakość ich życia i kwestie bezpieczeństwa - podkreślił radny.

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza