Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Prezes Rafako: Nasze cele na 2018 rok nie są zagrożone

25.07.2018 16:45 | 1 komentarz | ż

Wyśrubowane unijne normy środowiskowe przekładają się na inwestycje w energetyce, których wykonawcą jest raciborskie Rafako.

Prezes Rafako: Nasze cele na 2018 rok nie są zagrożone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konsorcjum Rafako S.A. i Energa Serwis Sp. z o.o. podpisały z Energa Wytwarzanie S.A. umowę na "Budowę Instalacji Odsiarczania Spalin II w Elektrowni Ostrołęka B". Umowa opiewa na kwotę 200 mln zł netto, z tego dla Rafako przypada ok. 126 mln zł.

Kontrakt obejmuje budowę nowej instalacji odsiarczania spalin. Rafako wykorzysta własne technologie w tym zakresie (metodę mokrą wapienno–gipsową). Budowa drugiej linii odsiarczania jest niezbędna, aby elektrownia mogła spełnić kryteria ochrony środowiska zawarte w konkluzjach BAT (zbiór wyśrubowanych unijnych norm środowiskowych).

Projek ma zostać zrealizowany nie później niż w czerwcu 2020 roku.

Zlecenia na pół miliarda

- Od początku roku pozyskujemy zlecenia zgodnie z naszymi założeniami w obu strategicznych segmentach działalności. Do chwili obecnej, wraz z nowym kontraktem na instalację odsiarczania spalin w Elektrowni Ostrołęka, podpisaliśmy umowy na realizację projektów o wartości ponad 560 mln złotych (netto), z czego 180 mln złotych pochodzi z segmentu oil&gas. Oczekujemy, że w najbliższym czasie portfel zamówień Rafako powiększy się o kolejne pół miliarda złotych. Nasze cele na 2018 rok nie są zagrożone – mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu Rafako.

Jedyna taka firma w kraju

Rafako jest jedyną polską firmą, która oferuje kompleksowe rozwiązania dostosowujące energetykę zawodową i przemysłową do nowych europejskich regulacji w zakresie emisji szkodliwych substancji – czyli do tzw. konkluzji BAT. Może wykonać zarówno nowe, spełniające zaostrzone kryteria instalacje, jak i dokonywać modernizacji istniejącej infrastruktury.

- Jako jedyna polska firma dysponujemy pełnym wachlarzem technologii w tym zakresie – podkreśla Agnieszka Wasilewska Semail. - Mamy kompetencje, mamy zasoby ludzkie i potrafimy dostarczyć rozwiązania "pod klucz", jednocześnie dając inwestorom komfort współpracy z firmą z ogromnym doświadczeniem - dodaje prezes Rafako.

źródło: Rafako, oprac. ż