Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Chcesz wystartować z biznesem? ZUS ma propozycję

17.07.2018 14:18 | 0 komentarzy | mad

Masz dość pracy na etacie, a głowę pełną pomysłów? Chciałbyś założyć własną firmę, ale nie wiesz jak to zrobić? Może masz już pierwsze biznesplany, lecz blokuje cię brak informacji o obwiązujących przepisach? Jesteś osobą lubiącą wiedzieć więcej z zakresu przedsiębiorczości? Nie czekaj na lepszy moment, zacznij działać i już dziś zapisz się na bezpłatne szkolenie organizowane przez rybnicki ZUS.

Chcesz wystartować z biznesem? ZUS ma propozycję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Poradnik dla przedsiębiorcy rozpoczynającego działalność gospodarczą, z uwzględnieniem zmian w przepisach od 30.04.2018r.” to tytuł szkolenia dla przyszłych biznesmenów. Seminarium odbędzie się 24 lipca o godz. 9.00, w Oddziale ZUS w Rybniku, przy ul. Jankowickiej 13.

Podczas spotkania omówione zostaną miedzy innymi zagadnienia dotyczące sześciomiesięcznej „Ulgi na start”, wysokości preferencyjnych składek przez dwuletni okres prowadzenia firmy, a także informacje na temat praw i obowiązków względem ZUS. – Ulga na start to świetne rozwiązanie dla rozpoczynających własny biznes. To kilkumiesięczny okres bez dodatkowych obciążeń finansowych, tak ważny zwłaszcza w tym pierwszym momencie prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak należy pamiętać o tym, że korzystanie ulgi na start powoduje, że w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń (jakchoroby, wypadki w pracy), nie mamy możliwości korzystania ze świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego zanim podejmiemy taką decyzję, warto skorzystać ze szkolenia, porad eksperta, by poznać zarówno zalety, jak i konsekwencje ulgi na start - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne są wcześniejsze zapisy na szkolenie pod nr tel. 32 4391 146.

źródło: ZUS, opr. (mad).