Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Który monitoring najlepiej wybrać?

28.05.2018 13:13 | 1 komentarz | (s)

Galopujący rozwój technologiczny sprawia, iż rośnie konkurencja marek oferujących nowoczesne rozwiązania z zakresu monitoringu. Do wyboru mamy obecnie trzy podstawowe rodzaje systemów monitorowania – analogowy, cyfrowy oraz najnowocześniejszy – system IP.

Który monitoring najlepiej wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Która z form ochrony mienia jest najskuteczniejsza? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule.

 Monitoring do doskonałe uzupełnienie systemów alarmowych oraz firm ochroniarskich. Podstawową jego zaletą jest możliwość uzyskania informacji na temat zdarzeń które miały miejsce w obszarze jaki nas interesuje. Warto pamiętać, iż inwestycja w monitoring nie należy do najtańszych, ale jest to rodzaj inwestycji długoterminowej, która jest nader wartościowa. Poniesione koszta z pewnością szybko się zwrócą.

Domowy monitoring

Monitoring dla domu powinien być przede wszystkim bardzo dyskretny. W innym wypadku możemy popsuć własny wizerunek. Warto kierować się również estetyką – domowy monitoring powinien być wkomponowany w obiekt zgodnie z założeniami architektonicznymi, dlatego warto ową decyzję skonsultować z profesjonalistami.

Jaki monitoring wybrać?

Zdaniem ekspertów najlepszym rozwiązaniem do monitoringu domowego jest monitoring sieciowy zwany także systemem monitorowania IP który dostępny jest w sklepie Montersi.pl - www.montersi.pl/monitoring-ip. Daje on gwarancję najwyższej jakości obrazu oraz szeroką gamę możliwości. Niestety jest to wariant dość kosztowny – monitoring tradycyjny – analogowy jest znacznie tańszy, jednak jego możliwości są mocno ograniczone nie tylko poprzez kwestie zaawansowania technologicznego, ale także z prostej przyczyny – kiepskiej jakości obrazu. Kolejnym walorem przemawiającym za monitoringiem sieciowym jest jego bezprzewodowość. Montując system IP nie musimy kuć ścian i zrywać podłóg – system ten działa bezprzewodowo w trybie energooszczędnym.

Obszary newralgiczne

Istotnym kryterium w doborze rodzaju monitoringu są także obszary w których umiejscowione zostaną kamery. Dla przykładu weźmy dom piętrowy – jednorodzinny, który oświetlony jest wyłącznie od strony frontowej, gdzie znajduje się ulica – te aspekty będą nader istotne w kwestii obliczenia mniemanego ryzyka.

Monitoring analogowy doskonale sprawdza się w przypadku dużych obiektów takich jak fabryki, hale produkcyjne, galerie handlowe, czy parki. Kluczowe wciąż pozostaje rozmieszczenia kamer.

W tym przypadku należy kierować się trzema zasadniczymi kryteriami. Oto one :

  • ostrość obrazu – przy odpowiedniej rozdzielczości powinniśmy zidentyfikować nie tylko twarz, ale także znaki szczególne ewentualnego sprawcy popełniana przestępstwa, a w przypadku pojazdów – numery mogące pomóc ustaleniu sprawcy. Zgodnie z opinią ekspertów należy stosować kamery o liczbie linii nie mniejszej niż 600 TVL
  • przestrzeń na dane – kluczową rolę w tej kwestii odgrywa rejestrator. To specyficzne urządzenia jak sama nazwa mówi odpowiada za rejestrację obrazu z kamer. Najprostszy rejestrator zapisuje dane na jednym dysku twardym – przy uwzględnieniu liczby 4 kamer jest on w stanie zapisać obraz w skali maksymalnie 40 dni.
  • monitorowanie obszaru – aby ograniczyć ryzyko włamania należy odpowiednio umiejscowić i zakamuflować kamery. Należy ocenić w którym miejscu włamywacz ma pole do popisu w kwestii włamania. W przypadków domów jednorodzinnych doskonałym sposobem jest ulokowanie kamer w takich obszarach jak wejście, tył domu, balkon, taras, czy brama wjazdowa.

W dobraniu odpowiedniego monitoringu pomogą Państwu fachowcy ze sklepu Montersi.pl oferujący również doskonałe switche PoE pod adresem: www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu

Materiał zewnętrzny