Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Eko-Okna uruchomiły nową linię autobusową dla pracowników

16.02.2018 13:52 | 8 komentarzy | ż

EKO-OKNA S.A. uruchomiły nową linię busową dla swoich pracowników. Tym razem z transportu pracowniczego korzystać mogą osoby zamieszkujące Żory i okolice. Dojazd tradycyjnie odbywa się w systemie trzyzmianowym. Obecnie firma EKO-OKNA S.A. dysponuje największą siecią transportu do zakładu pracy na Śląsku.

Eko-Okna uruchomiły nową linię autobusową dla pracowników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zatrudniamy pracowników z coraz większej liczby rejonów, w tym z Żor. Miasto oddalone od siedziby firmy jest aż o ponad 60 km. Dlatego też, chcąc stworzyć jak najlepsze warunki pracy właśnie dla tych osób, postanowiliśmy uruchomić nową linię busową, dzięki której będą mogli swobodnie dostać się do przedsiębiorstwa. Staramy się jak najbardziej pomagać osobom u nas zatrudnionym, a transport pracowniczy to właśnie jedna z form wsparcia. Mam także nadzieję, że dzięki temu uda nam się pozyskiwać coraz więcej nowych pracowników - powiedział Dawid Wyrtki, Dyrektor ds. logistyki – transportu EKO-OKNA S.A. Każdego dnia do siedziby spółki w Kornicach dowożeni są pracownicy z powiatów: raciborskiego, wodzisławskiego, głubczyckiego, rybnickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego a teraz także żorskiego.

EKO-OKNA S.A. to jedyny pracodawca w regionie, który zakupił dla swoich pracowników nowoczesne oraz komfortowe środki transportu do siedziby firmy. Dotychczas pojazdy dowoziły setki osób m.in. z Raciborza, Rybnika, Grabówki, Wodzisławia Śląskiego, Głubczyc i Kuźni Raciborskiej. Z początkiem tego roku, „grono” to powiększyło się o linie na trasach Pilszcz, Rudy i Kędzierzyn - Koźle. Od lutego natomiast, Ci pracownicy, którzy zamieszkują Żory i okolice mogą dotrzeć do pracy firmowym busem.

Pośród osób dojeżdżających z Żor jest Eryk Szurkiewicz. - Uruchomienie przez firmę nowej linii transportu to strzał w „dziesiątkę”. W zakładzie pracuję już 2 lata. Wówczas najczęściej zbieraliśmy się w kilka osób i w ten sposób, jednym samochodem, pokonywaliśmy te ponad 60 km. Nie ukrywam, że było to nieco uciążliwe. Obecnie tego problemu nie ma. Możemy spokojnie korzystać z busa. Co prawda do przystanku w Żorach muszę podjechać 10 km, natomiast jest to nic w porównaniu z poprzednią sytuacją. Firma daje nam szanse rozwoju. Jestem zadowolony z pracy - mówił Eryk Szurkiewicz, kierownik zmiany w EKO-OKNA S.A. dojeżdżający do zakładu linią Żory-Kornice.

Kolejnym pracownikiem korzystającym z przejazdu jest Filip Palarczyk. - W firmie pracuję od niedawna i to właśnie oferowany przez EKO-OKNA S.A. transport był decydującym czynnikiem, dzięki któremu złożyłem swoje CV. Z Żor dojeżdża sporo osób, dlatego też bardzo się cieszę, że możemy korzystać z busa. Gdyby nie było takiej możliwości, pewnie jeździlibyśmy samochodami w zorganizowanych grupach. Teraz na spokojnie wsiadamy w pojazd i za jakiś czas jesteśmy na miejscu. Kolejnym plusem są dobrze rozlokowane przystanki, ja swój mam praktycznie koło domu. Sama praca w zakładzie mi się podoba a atmosfera jest jak najbardziej pozytywna - mówił Filip Palarczyk, młodszy monter szyb zespolonych EKO-OKNA S.A.

Bus na linii Żory - Kornice kursuje w systemie trzyzmianowym. Rozkład jazdy dostępny jest na profilu na Facebooku – EKO-OKNA Społeczność.

źródło: Eko-Okna