środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Optymalizacja kosztów w firmie

13.02.2018 09:45 | 0 komentarzy | (s)

Optymalizacja kosztów w każdej firmie stanowi podstawowy proces, którego zadaniem jest zracjonalizowanie wydatków i zwiększenie tym samym zysków przedsiębiorstwa.

Optymalizacja kosztów w firmie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednym z wydatków, który ma duży udział w kosztach każdej firmy jest transport. Rzetelna kontrola paliwa może pomóc zmniejszyć wydatki. Służą temu odpowiednie aplikacje do monitoringu pojazdów GPS.

Jak to działa?
Dzięki wykorzystaniu odpowiednich programów, kontrola tankowania możliwa jest z pozycji biura. Aplikacja wykorzystuje monitoring gps, który zezwala na prowadzenie szczegółowej kontroli paliwa, jego tankowania oraz użytkowania. Na głównym wykresie widoczna jest aktualna ilość paliwa znajdującego się w zbiorniku. Dzięki systemowi monitorującemu wykres z danymi tworzy się automatycznie, co umożliwia stałe rejestrowanie procesu tankowania kierowcy. Dzięki aplikacji otrzymujemy konkretną informację dotyczącą ilości wlanego paliwa, jak również miejsca gdzie zostało to dokonane oraz dokładnego czasu. Program umożliwia podejrzenie ubytku paliwa. Został on wzbogacony w funkcję, która ukazuje także gwałtowny spadek jego ilości, co zezwala na szybkie ustalenie ewentualnego wypompowania paliwa.

Precyzja odczytów
Zastosowanie komputera pokładowego i jego odpowiednia kalibracja, zezwala na osiągniecie wysokiego poziomu precyzji odczytów dotyczących danych spalania. Dane przesyłane do systemu zawierają informacje dotyczące stanu zbiornika przed tankowaniem, po zatankowaniu oraz pokazują licznik przebiegu. Dzięki temu, uzyskujemy precyzyjny obraz eksploatacji samochodu przez kierowcę. Proces ten opiera się na jednoczesnej kontroli tankowania i spalania. W tym celu należy wygenerować raport. W czytelny sposób ukaże on paliwo, które nie zostało spalone przez silnik. Jeżeli stan pojazdu nie budzi zastrzeżeń, sytuacja taka jest jednoznaczną informacją o kradzieży paliwa ze strony kierowcy.

Podsumowanie
Kontrola tankowania i stanu spalania paliwa zezwala na dokładną kontrolę kierowcy zarówno w zakresie wydatkowania środków na uzupełnianie zbiornika, jak i wykrywaniu ewentualnych nadużyć. Monitoring GPS ukazuje również całą trasę kierowcy, co pozwoli wyeliminować użytkowanie pojazdu w celach prywatnych. System ten umożliwia szybkie wyeliminowanie nadużyć kierowcy, co przełoży się na optymalizację kosztów przedsiębiorstwa.

Źródło - www.navifleet.pl/blog/kontrola-paliwa-w-firmie-dzieki-importowi-tankowan-do-systemu-navifleet

Materiał zewnętrzny